Pytanie dotyczące zamiany dysków


(Daniel436) #1

Witam, mam do Was szybkie pytanie. Otóż mam 2 komputery. Czy jak podmienię dyski twarde, to wszystko będzie po staremu, tylko podzespoły inne? Dla jasności przedstawię przykład: Mam swój komputer, na którym cały czas pracuję. Nagle z nieba mi spada drugi, o wiele wydajniejszy i kompletny. Chcę się "przerzucić" na tamte podzespoły, ale chcę również zachować system oraz wszystkie dane z aktualnego kompa. Czy zwyczajna zamiana dysków załatwi sprawę? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:


(Cedar) #2

Przy małych różnicach sprzętowych - wszystko może (ale nie musi) działać ok, przy większych różnicach - jeśli się uruchomi, to system będzie niestabilny - ciągłe zawieszenia, niebieskie ekrany, zmiana sterowników nie zawsze pomoże.

W takiej sytuacji jak podajesz, (będzie to chyba znaczna różnica w sprzęcie) zalecana jest ponowna instalacji systemu.


(Drobok) #3

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat


#4

To co napisał @Cedar dotyczy Windowsa. Jeżeli używasz Linuksa, nie powinno być większych problemów.


(bart86) #5

kolega nie podał jaki ma system, tak szybkie pytanie że informacji podał za mało


(Daniel436) #6

O, dziękuje za tak szybki odzew. Posiadam windowsa 8.1. A zmiana sprzętu będzie rzędu GT620 -> GTX960 oraz AMD Phenom II X4 -> i5.


(Cedar) #7

Głównie z drugiego powodu (zmiana procesora/chipsetu/płyty głównej na całkowecie inną platformę) - reinstalacja systemu.


(Daniel436) #8

OK, dziękuje :slight_smile: