Pytanie dotyczące zamiany dysków

Witam, mam do Was szybkie pytanie. Otóż mam 2 komputery. Czy jak podmienię dyski twarde, to wszystko będzie po staremu, tylko podzespoły inne? Dla jasności przedstawię przykład: Mam swój komputer, na którym cały czas pracuję. Nagle z nieba mi spada drugi, o wiele wydajniejszy i kompletny. Chcę się “przerzucić” na tamte podzespoły, ale chcę również zachować system oraz wszystkie dane z aktualnego kompa. Czy zwyczajna zamiana dysków załatwi sprawę? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Przy małych różnicach sprzętowych - wszystko może (ale nie musi) działać ok, przy większych różnicach - jeśli się uruchomi, to system będzie niestabilny - ciągłe zawieszenia, niebieskie ekrany, zmiana sterowników nie zawsze pomoże.

W takiej sytuacji jak podajesz, (będzie to chyba znaczna różnica w sprzęcie) zalecana jest ponowna instalacji systemu.

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat

To co napisał @Cedar dotyczy Windowsa. Jeżeli używasz Linuksa, nie powinno być większych problemów.

kolega nie podał jaki ma system, tak szybkie pytanie że informacji podał za mało

O, dziękuje za tak szybki odzew. Posiadam windowsa 8.1. A zmiana sprzętu będzie rzędu GT620 -> GTX960 oraz AMD Phenom II X4 -> i5.

Głównie z drugiego powodu (zmiana procesora/chipsetu/płyty głównej na całkowecie inną platformę) - reinstalacja systemu.

OK, dziękuje :slight_smile: