Pytanie dotyczące zmiany karty graficznej

Witam!

Mam pytanie dotyczące 2 kart graficznych. Mianowicie posiadam karte graficzna MSI Radeon X1300 256 MB DDR2 Pro. Jednak karta ta jest dla mnie zbyt mało wydajna i postanowiłem, że zmienie ja na mocniejszą. I teraz mam pytanie. Czy moge się przesiąść bez problemu z ATi na nVidię?

Mój komp to AMD Athlon 64 3000+ (2,2 GHz), 1024 MB RAM DDR. A płyta główna to MSI K8N Neo3- FSR

A karta, którą chce zamontowac to: http://allegro.pl/item251744085_palit_g … 00_gt.html

Z góry dzieki :slight_smile:

Ja na twoim miejscu tą kartą bym się nawet nie interesował. Właściwie to ona ma same minusy:

  • słaby układ (8500)

  • 128bit

  • DDR2

  • 512MB do niczego się nie przyda

Jeżeli chcesz kartę z DX10 to zainsteresuj się 8600

No a ta karta? http://allegro.pl/item251974502_nowy_pa … _4ns_.html

Przecież to same plusy. A to że 512 MB na razie sie nie przyda to nie znaczy że nigdy się nie przyda. A poza tym tak to będzie szybszy FPS. A ta druga to jest tylko 256 MB oraz jest droższa. Jak d;la mnie lepsza będzie ta pierwsza. Poza tym w tej pierwszej jest oprócz wejścia cyfrowego analogowe, co umożliwi również podłączenie bez problemu analogowego monitora.

Okey, a teraz moje pytanie brzmi czy mozna sie bez problemu i zmiany sprzetu przeniesc z ATi na nVidię?

To zależy.

Jaką miałeś kartę grafiki kiedy kupowałeś kompa ?

NVIdie ATi ?

Miałem ATi. No więc jak czy jest to możliwe?

można poza sytuacją gdy twoja płyta obsługiwała by CROSSFIRE oraz posiadałbyś kartę zgodną z tym standardem :P. wtedy można by się zastanawiać czy warto zmieniać grafikę na NVIDIĘ. w twoim przypadku nie będzie żadnych problemów ze zmiana karty graficznej.

Jeden minus to jest to że ma DDR2

I przez to, ta karta jest bardzo słaba, kiepska wydajność w nowych grach.

Ta druga GeForce 8600GT ma szybsze taktowanie procesora i pamięci, ma lepszą pamięć bo DDR3, sporo większa wydajność od GeForce 8500GT.

Do tej drugiej też można podłączyć monitor analogowy, dają w komplecie przejściówkę z wejścia cyfrowego DVI na wejście analogowe D-Sub.

Ja bym brał Palit GeForce 8600GT Sonic+

Ma większe taktowanie procesora i pamięci, krótszy czas dostępu pamięci.