Pytanie doyczące karty sieciowej


(system) #1

Witam mam łącze radiowe 512 kb/s. Mimo to mam wysokie pingi mniej więcej 100-150 czasem spada niżej. Niedawno dowiedziałem się że mam karte sieciową zintegrowaną z płytą główną firmy Gigabyte dokładnie Gigabyte GA-7VT880-L. I mam pytanie, Czy gdybym kupił nową kartę sieciową pingi mogły by zmaleć i czy ta karta sieciowa zintegrowana jest dobra czy polecacie lepiej kupić nową???? Proszę o odpowiedz :slight_smile:


(_Sylwan_) #2

te pingi zależą tylko i wyłącznie od przepustowości łącza jakie masz , czyli kupno nowej karty nic nie zmieni za wyjątkiem ubytku w portfelu... :? chyba że masz internet który blokuje ci karta np 29 Mbit/s ale wtedy nie było by mowy o jakimkolwiek pingu

PS sprawdź sobie w menadżerze zadań zakładka sieć czy dochodzi ci do 100% użycia sieci. Dam głowe uciąć że nie dojdzie prędko a to własnie jest pzrepustowość jaką może dać karta


(system) #3

Dziwne u mnie jest nie możliwe wyciągnięcie nawet 12% :/.

Jak ściągam z neta jakies pliki to mam od 1% do 6%. A jak sprawdzam prędkość łącza na stronach "www" to mam też od 1% do 6% czasem są skoki do 10% ale potem znów maleje do 2-5 %. Czy Wy też tak macie??

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 19:54

Chyba jednak mam coś z tą kartą sieciową :? pytałem sie znajomych i oni normalnie mają powyrzej 50% wykorzystania łącza...


(Mireczek) #4

Mają 50%, ale w sieci LAN, a nie w Internecie. Typowa karta ma prędkość 100 Mbit/s - czyli Twoje łącze, to 0,5% jej przepustowości. :slight_smile:


(system) #5

Aha. To jest możliwość zwiększenia przepustowości tej karty?? np. Kupienia nowej??


(Tomulus2) #6

sieciówka jest dobra, ona nie ma nic do tego, to wina internetu a nie karty


(system) #7

acha :frowning: a już myślałem, że rozwiązałem problem.


(Ferdek31) #8

A jak masz podłączone to łącze? bo jeśli masz radiówke to chyba antenę do karty radiowej nie sieciowej. I gdzie wysyłasz te pingi, do bramy czy na inny IP?


(Kpc21) #9

Niekoniecznie, ja mam antenę zewnętrzną podłączoną pod zwykłą sieciówkę.


(system) #10

Mam podłączoną pod karte sieciową a nie radiową :slight_smile: Złączka od anteny jest na USB. Jak wysyłam ping do bramy to mam 1-2 ms. A jak na inne ip naprzykład "ping -t http://www.onet.pl" no to własnie mam 100-150ms :confused:

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 18:19

Nie patrzcie na to pomyliło mi się z przemęczenia :slight_smile:


(Ferdek31) #11

sieciami radiowymi zajmuję się trochę ale takich cudów nie znam, aby antena od sieci radiowej była podłaczona pod sieciówkę LAN, a nie do karty radiowej, przecież to dwa różne standardy / chodzi mi oczywiście o połączenie bezpośrednie antena-karta bez routera :o /

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 21:52

a co do pinga wspaniały ,masz chciałbym aby każdy w mojej sieci taki miał, a poza siecią to normalne raz lepszy raz gorszy i admin nie ma na to wpływu jak ma konkretne łącze.