[pytanie] Dział grafika - videotutoriale?

Mam pytanie do moderatorów i administracji: czy w dziale “Grafika” można umieszczać tutoriale w postaci filmików? Oczywiście chodzi o filmiki własnej roboty, nie kopiowane z innych stron, w filmiku byłoby zaznaczone że plik jest przeznaczony tylko dla tego forum.

Rozumiem, że byłyby to takie mniejsze demonstracje. Ja jestem ZA. Wtedy wg. Mnie byłoby dużo łatwiej przedstawione jak coś zrobić, i początkujący wiele więcej by zrozumieli. :slight_smile:

i nie byłoby też problemu z wersjami językowymi…

W poście podawałoby się grafikę przedstawiającą efekt, ew. kilka screenów.

Tylko jeżeli będą to filmiki to proponowałbym aby po wejściu do tamtu w którym będzie dana demonstracja był jakiś loader który pokazywałby ile procent demonstraci zostalo już załadowane :slight_smile:

tak nie da rady bez dostępu do HTML, myślę, że po prostu podawałbym link do pliku, a kazdy ściągałby indywidualnie.

można dać demonstracje a dla tych co mają słabe łącze to też w formie tekstowej co o ty myślicie ???

IMHO film, z podaną w temacie wielkością, powinien być jedynie uzupełnieniem

treści, ze względu na posiadane przez niektórych limity czy jakość łączy

dlatego rss jeżeli asterisk zgodził się to możeż już przygotowywać także videotutoriale :slight_smile:

No to może niech będzie zwykły tutek (opsany słowami tak jak pozostałe) a dla chętnych będzie link do filmiku z demonstracją (który będzie można pobrać i obejrzeć :wink:

pożyjemy, zobaczymy 8) na razie szukam jakiegoś programu do przechwytywania obrazu, aby automatycznie skalował wideo do 640x480

Nie wiem, skąd to domniemanie - wyraziłem jedynie swoją

opinię co do sposobu, a nie zasady.

Bo uzupełnienie oznacza, że trzeba wykonać podwójną pracę.

Jak więc możesz Ty ?? zezwolić na to

:o

A co do zezwalania - zapomnieliście o Administracji :o

asterisk przepraszam widocznie źle zrozumiałem twoją wypowiedź

…więc co na to admini?

Na PW - zamiast śmiecenia

Nie widzę żadnych powodów aby takie filmiki nie mogły być publikowane.

Jesli ktos ma jakis przykładowy bede wdzięczny za pokazanie mi go.

Ja tutaj na samym dole postu załączyłem link.

Jakość nie jest może jakaś “świetna” i oczywiście wiadomo,

że dane rzeczy można nieco staranniej zrobić,

ale jako uzupełnienie tutoriala może być całkiem niezłe :slight_smile:

Jedynie korzystając podczas prezentacji ze skrótów klawiszowych należało by obrobić odpowiednio film,

by każdy się mógł połapać, oraz wszystkie czynności nieco wolniej robić 8)

PS. Ciekaw jestem w jakim programie są tworzone prezentacje na Vortalu,

bo bardzo mi się podobają - długa prezentacja nie zajmuje dużo miejsca (dobra kompresja + jakość) i jeszcze z dodatkiem głosu naprawdę miło się ogląda, a ja czekam na kolejne :wink:

Moja propozycja jest taka zeby w “grafice” stworzyć dodatkowe zamknięte forum w które będą “wsadzane” wszystkie tutoriale.

Dużo roboty z tym nie ma a wg mnie bynajmniej powinno to usprawnić troche forum. :slight_smile: