[pytanie] Dział grafika - videotutoriale?

(system) #1

Mam pytanie do moderatorów i administracji: czy w dziale "Grafika" można umieszczać tutoriale w postaci filmików? Oczywiście chodzi o filmiki własnej roboty, nie kopiowane z innych stron, w filmiku byłoby zaznaczone że plik jest przeznaczony tylko dla tego forum.

(adam9870) #2

Rozumiem, że byłyby to takie mniejsze demonstracje. Ja jestem ZA. Wtedy wg. Mnie byłoby dużo łatwiej przedstawione jak coś zrobić, i początkujący wiele więcej by zrozumieli. :slight_smile:

(system) #3

i nie byłoby też problemu z wersjami językowymi...

W poście podawałoby się grafikę przedstawiającą efekt, ew. kilka screenów.

(adam9870) #4

Tylko jeżeli będą to filmiki to proponowałbym aby po wejściu do tamtu w którym będzie dana demonstracja był jakiś loader który pokazywałby ile procent demonstraci zostalo już załadowane :slight_smile:

(system) #5

tak nie da rady bez dostępu do HTML, myślę, że po prostu podawałbym link do pliku, a kazdy ściągałby indywidualnie.

(Juven) #6

można dać demonstracje a dla tych co mają słabe łącze to też w formie tekstowej co o ty myślicie ????

(Asterisk) #7

IMHO film, z podaną w temacie wielkością, powinien być jedynie uzupełnieniem

treści, ze względu na posiadane przez niektórych limity czy jakość łączy

(Juven) #8

dlatego rss jeżeli asterisk zgodził się to możeż już przygotowywać także videotutoriale :slight_smile:

(adam9870) #9

No to może niech będzie zwykły tutek (opsany słowami tak jak pozostałe) a dla chętnych będzie link do filmiku z demonstracją (który będzie można pobrać i obejrzeć :wink:

(system) #10

pożyjemy, zobaczymy 8) na razie szukam jakiegoś programu do przechwytywania obrazu, aby automatycznie skalował wideo do 640x480

(Asterisk) #11

Nie wiem, skąd to domniemanie - wyraziłem jedynie swoją

opinię co do sposobu, a nie zasady.

Bo uzupełnienie oznacza, że trzeba wykonać podwójną pracę.

Jak więc możesz Ty ?? zezwolić na to

:o

A co do zezwalania - zapomnieliście o Administracji :o

(Juven) #12

asterisk przepraszam widocznie źle zrozumiałem twoją wypowiedź

(system) #13

...więc co na to admini?

(Asterisk) #14

Na PW - zamiast śmiecenia

(lazikar) #15

Nie widzę żadnych powodów aby takie filmiki nie mogły być publikowane.

Jesli ktos ma jakis przykładowy bede wdzięczny za pokazanie mi go.

(L337 Crew) #16

Ja tutaj na samym dole postu załączyłem link.

Jakość nie jest może jakaś "świetna" i oczywiście wiadomo,

że dane rzeczy można nieco staranniej zrobić,

ale jako uzupełnienie tutoriala może być całkiem niezłe :slight_smile:

Jedynie korzystając podczas prezentacji ze skrótów klawiszowych należało by obrobić odpowiednio film,

by każdy się mógł połapać, oraz wszystkie czynności nieco wolniej robić 8)

PS. Ciekaw jestem w jakim programie są tworzone prezentacje na Vortalu,

bo bardzo mi się podobają - długa prezentacja nie zajmuje dużo miejsca (dobra kompresja + jakość) i jeszcze z dodatkiem głosu naprawdę miło się ogląda, a ja czekam na kolejne :wink:

(Fora) #17

Moja propozycja jest taka zeby w "grafice" stworzyć dodatkowe zamknięte forum w które będą "wsadzane" wszystkie tutoriale.

Dużo roboty z tym nie ma a wg mnie bynajmniej powinno to usprawnić troche forum. :slight_smile:

(Skr3czu) #18