[Pytanie]Jak uzyskać okienko "Win 10" ale aby ominąć niektóre aktualizacje

Witam, mam problem z Windows Update. Ponieważ kilka dni temu chciałem też sobie zarezerwować Windows 10, włączyłem po kilku latach update’wałem i na drugi dzień nie miałem pulpitu i czarny ekran, pomógł tylko format. I teraz mam pytanie żeby jakoś ominąć te szkodliwe update’y które “niszczą” pulpit i explorera ale za razem mieć te okienko z możliwością rezerwacji. Z góry dzięki za pomoc.

metodą prób i błędów, nie instaluj aktualizacji wszystkich naraz, tylko np po 3, lub do konkretnego programu, np. tylko do net frameworka, jak się pózniej komputer uruchomi, to będziesz wiedzieć które są bezpieczne a które nie, nie podałeś żadnych szczegółów, logów, czy posiadanego sprzętu, oraz aplikacji jakich używasz

Znaczy jak się zainstaluje update który zniszczy pulpit to uninstall nic nie pomoże tylko format więc chciałbym tego uniknąć (2 formatu w ciągu tego tygodnia). Może da się zablokować update od sterowników?

Musisz mieć zainstalowany SP1 a to jest łatka którą potrzebujesz KB3035583 

Okej SP1 już mam a gdzie pobrać łatkę KB3035583? Bo w Windows Update jej nie ma.

x64 http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows6.1-kb3035583-x64_d6308e28c41fcbd15695343d83709ed1c4bf5812.msu

x86 http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2015/03/windows6.1-kb3035583-x86_457fc816e5855c206303bfe9ed14240eb701e5d2.msu

Wyskakuje mi komunikat “Ta aplikacja nie ma zastosowania do tego komputera.”

Dziwne, mam Windows 7 Home Premium.

Obie nie mają zastosowania ? Jedna jest dla systemów x64 a druga dla x86 wybierz tą która odpowiada architekturze twojego systemu. 

Za pierwszym razem nie zainstalował mi się SP1 ale teraz tak i ta łatka Twoja też. Zrobiłem restart komputera i nadal nie ma tego okienka “Win 10”.

Może jeszcze się pojawi, ta łatka musi najpierw zeskanować twój komputer pod kątem kompatybilności z Win.10. Jeżeli nie pojawi się to nie masz co się martwić. Windows 10 będzie darmowy dla użytkowników Win.7 w dniu premiery. I będziesz mógł go sobie pobrać bez okienka GWX.

A o tym nie wiedziałem, świetna wiadomość no to temat do zamknięcia, dziękuje wszystkim co się udzielali.