[PYTANIE]-Kopia zapasowa dwóch systemów

Witam,

Stałem się posiadaczem takiego programu ACRONIS TRUE IMAGE 11 HOME. I mam do Was takie pytanie. Posiadam dwa systemy operacyjne ( WinXP 32bit , Vista 64bit ) oczywiście na dwóch różnych partycjach są zainstalowane. Powyższym programem zrobiłbym kopie tych partycji. No właśnie i tutaj jest pytanie. Na jakim systemie zainstalować ten program? Na przykład jak bym program zainstalował na XP i zrobił kopię tych dwóch partycji ( xp i vista ) czy to będzie działać. A dokładnie mi chodzi o to , że np.: na XP załapię virusa i przywrócę kopię partycji tam gdzie jest zainstalowany XP czy vista się uruchomi? ( boot.ini jest na dysku C:\ tam gdzie mam XP ). Mam nadzieję , że to moje wypociny zrozumieliście :wink:

Nawet nie czytam Twoich wypocin do końca, instalujesz na dowolnym systemie/partycji w Twoim przypadku, polecam na tym systemie którego częściej używasz, w zainstalowanym programie robisz dysk startowy (patrz instrukcja programu), gotowy dysk wkładasz do napędu i restartujesz komputer, program staruje przed systemem operacyjnym i robisz kopię jednego systemu a po wykonanej operacji kopię drugiego, wsio

Przecież w opcjach programu jest opcja zrobienia płyty ratunkowej, bootowalnej, i uruchomienie true image nie będzie wymagało systemu operacyjnego. I wtedy robisz sobie kopie czego chcesz, tak wg mnie jest wygodniej.

bo jak system padnie to i tak będziesz musiał skorzystać z tej płytki, bo jak uruchomisz system podstawowy.

Witam.

Można skorzystać z tzw. trzeciej drogi:

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html .

Tutaj jest świetny tutorial. Nie trzeba instalować. Partimage jako część systemu SystemRescueCD działa niezależnie od OS zainstalowanych na komputerze (live cd). Warte rozważenia. Testowałem na maszynie wirtualny i na fizycznym systemie, działa bez problemu.