Pytanie na temat monitora

Proszę o radę na temat tego monitora - LG 27UD68-W http://www.lg.com/us/monitors/lg-27UD68-W-4k-uhd-led-monitor
Nie wgłębiając się szerzej w temat posiadam obecnie monitor LG 24MP88HV z którego jestem zadowolony.
Ponieważ w drugim kompie siadł wysłużony stary LG planuję w/w podpiąć do starego a do nowego kupić nowy z większa rozdzielczością.
Pytanie tylko czy jego parametry udźwigną w pełni to co ma do zaoferowania. Troche fotografuję oraz gram w najnowsze (CoD, BtF itd)
Konfiguracja kompa:
Asus Z170 PRO GAMING, Z170, Intel Core i7-6700 Asus GeForce GTX 970 Strix 4GB DDR5 (256bit) DP, HDMI, DVI, Samsung 950 Pro 256GB PCIe 3.0, HyperX Savage DDR4, 16GB (2x8GB), 2666MHz, CL13, Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W
Jeszcze jedno pytanie: monitor lepiej podpiąć kablem HDMI czy Display

BF1 w 4k raczej nie pograsz na tej karcie komfortowo.
Co średniawe gry pójdą w 4k na niej. (chyba, że masz jakieś wyśrubowane wymagania typu 60kl./s i ani jednej mniej).
O tytułach AAA w 4k zapomnij.
Oprócz gier rozdzielczość 4k na pulpicie raczej nie ma większego sensu, bo elementy nawet jak DPI jest zwiększone są dosyć małe - za małe.
Sam mam tyle, że telewizor 4k 49’’ i podziałkę 1920x1080 w grach różnie od FullHD - 4k wykorzystuję.
Jeżeli chodzi o filmy/zdjęcia 4k to widać różnicę - przynajmniej na TV 4k.
Wszystko w gruncie rzeczy zależy od odległości patrzenia na obraz.

W każdym razie przyszłościowo, a kartę grafiki zawsze można kiedyś zmienić.

Posiadam ten monitor i jestem z niego zadowolony :slight_smile: Mam gorsze podzespoły od kolegi wyżej a GTA V działa mi w 4k na wysokich wymaganiach

W sferze doboru tego monitora głównym wyznacznikiem jest nacisk na “lepszą jakośc” wyświetlanych zdjęć (jestem fotografem amatorem). Brałbym go bez zawahania jednak mam obawy czy gry z wyższej półki pójda bez zająknięcia, stąd zadałem pytanie. Uważam że jak kupować coś- to na lata (aby oszukać niejako upływ czasu) a tym samym nie zostawać w tyle ze sprzętem.
Hmm, nie rozumie trochę tego “chyba, że masz jakieś wyśrubowane wymagania typu 60kl./s i ani jednej mniej”. Zawsze gram na najwyższych detalach jakie są tylko dostępne. Z tego co pamiętam owe 60kl/s.

No to zapomnij o 4k w takich tytułach jak Witcher 3, BF1 itp. nie ma bata, żeby na full detalach poszło i była akceptowalna ilość kl./s.

Do grafiki to Eizo ColorEdge wymiatają, ale swoje kosztują niestety. Szczególnie te 4k.
Z kolei do gier średnio się nadają.

Na 4K za słaby sprzęt kup lepiej LG 27MP59G z 1920 x 1080 (FullHD) kod szkola cena spada do 799 zł
Ekran IPS
Czas reakcji: 1 ms (MBR), 5 ms (GTG)
Częstotliwość odświeżania 75 Hz

Dziękuję za porady.

Całkiem fajna oferta. Muszę się poważnie zastanowić czy na pewno nie potrzebuję wymienić jednego z moich :smiley:

Promo do 3 września chyba że wysprzeda się