Pytanie na temat zasilacza?

Witam. Mam pytanie na temat tego zasilacza.

http://allegro.pl/item113799378_fortron … eego_.html

O odpowiedź na nie proszę osoby które mają taki zasilacz.

Czy zasilacz ten posiada dodatkowy kabelek zasilania atx 12v ,i czy ma kabelek przez który karta graficzna ma swoje “własne zasilanie” (nie wiem jak się to dokładnie nazywa, ale ma karcie graficznej mam taki wtyk 6 pinowy.

Jest to sprawa bardzo pilna więc proszę o szybką odpowiedź osób, które wiedzą coś o tym zasilaczu.

Z góry dziękuję. Pozdro 4 all :slight_smile:

tak

nie

Ten ma i jest lepszy do nowszych płyt

Ale jest słabszy. Przy karcie grafiki (connect 3d radeon x800gto 256mb 256bit box) miałem dodatkowo taką przejścówkę dzięki której niby da się podłączyć to zasilanie. Czy w tym zasilaczu będzie się dało taką przejściówkę podłączyć ??

w czym? :o sprawdź moc obydwóch na lini 12V

350>25A

400>15A

Ma mniej wat. Ale widocznie się nie znam :stuck_out_tongue: Jest tylko jeden problem. Ten 350w ma 14 dni gwarancji a ten drugi 400w rok.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten “słabszy” zasilacz (350w) będzie działał tak samo jak ten drugi(400w) ??

A czy ten zasilacz: http://allegro.pl/item114298134_zasilac … a_gw_.html jest taki sam jak ten do którego podałeś mi linka?

Na nowszym sprzęcie będzie lepiej pracować 350-ka jeśli proc i grafika jest zasilana z 12V.

Poczytaj

Grafika jest zasilana z tego złącza 6 pinowego

to nie wiem , ale jest na płycie głównej wtyk atx 12 v to chyba jest od tego.

Dobra ostatnie pytanie. Czy ten zasilacz 350 w będzie stabilnie działał na sprzęcie:

Amd athlon 3000+ socket 939

ASRock K8 939Dual-SATA2

Patriot 2x512 mb cl 2.5 400 MHz

Connect 3d radeon x800gto 256mb 256 bit

Seagate barracuda ata 60gb

cd-rw lg i dvd-rom

i stacja dyskietek

Czy z tym wszystkim będzie działał stabilnie??

Jeżeli tak to czy po podkręceniu proca nadal tak będzie?

spokojnie

da rade :wink: ale proponowałbym coś lepszego do OC

nie kupuj tego fortona lepiej uzbierac troche kasy i kupic jakiegos markowego np Chieftec-a… mi Forton spalil kompa za 3000 zl wiec lepiej nie ryzykowac :frowning:

No i co to za porówanie, mojemu znajomemu ten sam chieftec spalił komputer za 5000 zł, więc jak to wytłumaczysz?Według ciebie fortron nie jest markowy?, bo tak wynika z twojej odpowiedzi

Podaj całą konfigurację kompa. Foratron jest dobry,

. Może Chiefteck albo tangan ??

Panowie NyGaS i Tommekx każdy zasilacz może spalić kompa. jednak jedne częściej to robią innym zdarza się to sporadycznie.