Pytanie o 2 foldery na dysku c

Nie bede tego komentował bo widze ze sie nie znasz.

Żal mi ciebie człowieku bo próbujesz dowieść że pozjadałeś wszelkie rozumy.

idarek

Wtrącę się trochę… Miałem przyjemność używać dwoch notebooków HP - w żadnym z nich nie było ani jednej płyty! Po prostu istnieje ukryta partycja Recovery, i kiedy chcesz ponownie zainstalować system tworzysz płyty odzyskiwania programem dołączonym do notebooka.

Pzdr.

numerant

Daj spokój. Gość i tak wie lepiej i nich sobie w tym stanie pozostanie

HP nie daje płyt bo po to masz “HP Backup&Recovery” aby sobie zrobić kopie bezpieczeństwa, uważam że popełniłeś gafę a skoro nie masz laptopa HP nie wypowiadaj się w takich kwestiach bo kiedyś możesz się skompromitować :slight_smile:

Sorry, że się wtrącę do dyskusji, ale ja razem z laptopem HP dostałam dwie płytki z systemem ( w j. polskim i ang.) + jedną typu “Application and Driver Recovery DVD)”, a czwartą z WinDVD.

Te zawierające system są oznaczone tak: “Dysk CD z systemem operacyjnym MW XP Home Edition Service Pack 2” oraz napis “Zawiera już zainstalowane oprogramowanie i sterowniki. Przeznaczony wyłącznie do ponownej instalacji i naprawy oprogramowania”

Oprogramowanie i stery, z tego co widziałam to jest na płytce z "“Driver Recovery”, a odpalając płytkę z systemem, bez bootowania z CD-ROM, wygląda na normalną płytę instalacyjną z systemem. Reinstalacji systemu dotąd nie robiłam, poza tym mam małą pojemność dysku i też się zastanawiałam nad wywaleniem tych folderów, o ktorych mowa na początku postu. Tak więc reasumując, rozumiem, że mogę je usunąć, skoro mam płytki? Na dysku nie mam żadnej ukrytej partycji, a w/w foldery zaśmiecają dysk nieużywanymi i już dawno nieaktywnymi programami typu Norton czy stara wersja Adobe.

Rację więc miał kolega, który twierdził, że HP dołącza do laptopów płyty, tylko nie wiem jak ta polityka wygląda obecnie, ja kupowałam lapa dwa lata temu a zakładający post chyba tej daty zakupu nie okreslił, ale stwierdził, że ma system na ukrytej partycji, to wygląda na to, że płytek widocznie nie posiada.

kupowałem trzy miesiące temu lapka hp i nie dostałem żadnej płyty. za to na dysku jest ukryta partycja o nazwie hp recovery. można sobie również nagrać na płytkę kopie bezpieczeństwa dzięki programowi HP backup & recovery :slight_smile:

wiec, tak, laptopa kupilem jakies 3 tygodnie temu, ta partycja z systememem ma 7gb.