Pytanie o 2 foldery na dysku c

witam

mam laptopa z systemem xp home. system jest na osobnej partycji(instalator). mam pytanie: czy mogę skasować te foldery: i386 i swsetup, które są na c, czy nie bardzo?

folder swsetup zawiera sterowniki do twojego laptopa HP. Możesz to skasować, ale zrób sobie kopię zapasową na płytce DVD. Waga folderu-ok. 1 GB

Drugi folder i386 to folder instalacyjny i można go spokojnie skasować.

Już Ci nie będzie potrzebny

Proponuję przed zrobieniem jakichkolwiek ruchów sporządzić płytę Recovery korzystając z wbudowanego modułu o nazwie “HP Backup&Recovery”

ok. u mnie ten folder swsetup ma prawie 2 gb

Możliwe. Jakiś czas temu mu się przyglądąłem to i nie pamiętam dokładnie :slight_smile:

czyli 1 skasować, a drugi nagrać na dvd? a mogę też skasować swsetup?

Tak

dobra, dzięki.

Z powodzeniem możesz skasować oba, nie zgrywając ich.

Sterowniki (najnowsze) pociągnij ze strony producenta przed reinstalacją systemu, tak będzie najlepiej.

Tak pozatym, są one nie potrzebne, bo jeżeli masz płyte przywracania, którą zapewne dostałeś z laptopem, to są one również i na niej. Więc jak przywrócisz system to będzie on wpełni funkcjonalny razem ze sterownikami.

pozdr.

HP nie dołącza żadnych płyt recovery do swoich laptopów a ściąganie sterowników ze strony producenta w sytuacji jak się je ma pod ręką uważam za idiotyczny pomysł tym bardziej, że to nie jest 5 MB a prawie 2 GB

mam na dysku partycja z systemem xp home

No tak, a z laptopem nie dostałeś płyty przywracania systemu?

nie dostałem, bo na tej partycji jest system do odzyskiwania systemu

Jeżeli to jest komputer używany to ok, a jak nie to cie zrobili w bambuko, bo do każdego komputera dodawana jest chociaż płyta inicjująca instalacje (wówczac może istnieć partycja ukryta, ale mimo to, do komputera powinna być płyta).

pozdr.

Bardzo proszę nie wygadywać bzdur jak się nie zna tematu, dobrze?

Tak, HP nie dostarcza, mówie że są wyjątki… (ale nie we wszystkich komputerach HP tak jest) w tym przypadku stosowana jest partycja m.in. ukryta i wbudowany w komputer program do odzyskiwania.

I nie gadam bzdur bo znam sie na temacie.

Proponuję byś był konsekwentny w tym co tu wypisujesz

Twoje własne słowa : "bo do każdego komputera dodawana jest chociaż płyta inicjująca instalacje "

Gdzie niby jest ten wyjątek?

Tak, to widać zwłaszcza w tym wątku 8)

No dobra, w “prawie” do każdego komputera dodawana jest chociaż płyta inicjująca instalacje.

Zadowolony.

A co do całości to nie skomentuje twojej postawy… z iloma kompterami miałeś do czyniania 1, 5, 10? Oszczędź sobie!

Wymień choć jednego producenta, który dołącza coś takiego 8)

Hmm…ciężko policzyć. Pracuję w branży od 11 lat, więc kilkadziesiąt tysięcy chyba by się uzbierało. Rozumiem, że teraz zamiast argumentów będą wycieczki osobiste?

Acer, toshiba, lenovo, dell …i inne… radze zebyś sam popczytał sobie a nie wytykał błędy innym.

Tak pozatym oszczędź sobie odpowiadania bo nie zamierzam wchodzic z tobą w dyskusję bo szkoda mi na ciebie czasu i pozatym robi się OT.

Acer nie dołącza żadnych innych płyt niż Resource CD, na którym są STEROWNIKI. Toshiba dołącza RECOVERY CD z obrazem systemu. Lenovo nie dołącza żadnych płyt, gdyż Recovery jest zapisane na ukrytej partycji

FAQ do Lenovo sobie poczytaj

http://www.pc.ibm.com/pl/faq/index.html

Masz jeszcze coś śmiesznego do powiedzenia w tym wątku?

Aha. Szkoda Ci na mnie czasu :smiley:

:smiley: :smiley: