Pytanie o aktualizacje - avast

Witam, mam takie pytanie, które zrodziło mi się kiedy włączałem przed chwilą komputer.

W kwestii komputerów jestem raczej średnio(mocno średnio :D) doświadczony, stąd może moje pytanie wyda się trochę śmieszne. Chodzi mi o to, że zastanawiającym dla mnie jest, jak avast potrafi wykryć, że dostępne są dla niego aktualizacje atuomatyczne ZANIM połączę się z internetem?(używam nerwostrady - łącze się za każdym razem gdy włączam komputer) Tzn alert zabezpieczen pokazuje mi, że “program avast może być nieaktualny…” Gdyby mógłby mi to ktoś w jakiś przystępny sposób wyjaśnić, byłbym wdzięczny ;]

Jeżeli masz komunikat, że jest nieaktualny, to znaczy, że baza danych z wirusami jest nieaktualna (nie pamiętam, jaki to jets okres czasu). Musisz co jakiś czas aktualizować bazę wirusów i tyle :stuck_out_tongue:

Jeej, doskonale o tym wiem. Chodzi mi po prostu o to, że jak możliwe jest, że avast sam wie, kiedy ma się zaktualizowac, jeśli komputer nie jest połączony z internetem… :stuck_out_tongue:

Tu dokładnie wyjaśnili, jak jest z aktualizacją Avasta!: http://antyvir.blogspot.com/2007/12/ava … awowe.html

Pozdrawiam!