Pytanie o allegro - opóźniona przesyłka

witam

mam takie pytanie po ilu dniach transakcja jest nie ważna jeśli zakupiony towar do mnie nie dojdzie?

Tak żebym mógł się zastanawiać nad kupnem innego.

pozdro

Nie ma takich ustaleń. Skoro sprzedawca przekazał przesyłkę przewoźnikowi (Poczta Polska, kurier itd) to teraz zgodnie z prawem ten przewoźnik odpowiada za doręczenie przesyłki. Jedyne co Allegro uściśla to kontakt pomiędzy kupującym a sprzedającym, który musi nastąpić do 7 dni od wygrania aukcji

Pytanie więc fundamentalne to czy sprzedawca wysłał zakupiony przez Ciebie towar czy nie

ale ja muszę chyba poczekać aż on do mnie wyśle ten towar a nie odrazu do niego wydzwaniać chyba…

Po za tym ja nie mam zamiaru czekać na paczkę 2 tygodnie skoro na aukcji napisał że towar wysyła kurierem od razu. Jak paczka do mnie przyjdzie po okresie dłuższym niż 2 tygodnie to mogę chyba jej nie odebrać?

Zmień pytanie : wychodzi na to że sprzedawcy jeśli cena się nie spodoba to po x dniach tego nie wyśle i tyle po aukcji.

Raczej nie ma czegoś takiego

Napisz do Sprzedawcy maila przez Allegro,nie musisz wydzwaniać.Ostrzeż go o swoich zamiarach.Masz do dyspozycji Ochronę Klienta.Mam nadzieję,że nie padłeś ofiarą oszustwa.Nie odebranie paczki to kwestia jak zapłaciłeś,czy przelewem,czy płatność przy odbiorze,jeśli przelew-trudno będzie odzyskać pieniądze.

Napisz do Sprzedawcy maila przez Allegro,nie musisz wydzwaniać.Ostrzeż go o swoich zamiarach.Masz do dyspozycji Ochronę Klienta.Mam nadzieję,że nie padłeś ofiarą oszustwa.Nie odebranie paczki to kwestia jak zapłaciłeś,czy przelewem,czy płatność przy odbiorze,jeśli przelew-trudno będzie odzyskać pieniądze.

To w końcu może podasz więcej szczegółów odnośnie tej transakcji. Zapłaciłeś? Sprzedawca się nie odezwał w ogóle czy odezwał i wysłał paczkę

Słusznie. Podasz link do aukcji?

Kurier dostarcza przesyłkę do kilku dni, ale na pewno nie do dwóch tygodni

Zmień pytanie : wychodzi na to że sprzedawcy jeśli cena się nie spodoba to po x dniach tego nie wyśle i tyle po aukcji.

Raczej nie ma czegoś takiego

Kupuję na Allegro często skontaktuj się ze sprzedawcą czy wysłał ci towar jeśli tak to jest on w porządku , chyba że ty coś kombinujesz.Przesyłki przychodziły w różnych terminach nie byłem taki niecierpliwy , zawsze płacę przy odbiorze i zawsze sprawdzam sprzedającego nigdy się jeszcze nie zawiodłem .

ofiarą oszustwa nie padłem bo wziąłem za pobraniem ale wkurza mnie to ciągłe czekanie na kuriera…

http://allegro.pl/item664173877_hit_szl … rotow.html proszę o nie komentowanie mojego wyboru :stuck_out_tongue:

Bo tak szczerze mówiąc dzisiaj na oko mi się nawlokło coś w niższej cenie a odwoływać zakup po 3 dniach to chyba też nie bardzo tym bardziej że gość może nie wysłał paczki ale może mówić że wysłał…

Pytałeś sprzedawcę czy wysłał towar?

nie nie pytałem ale na aukcji pisało że wysyła odrazu kurierem… tu się nie rozchodzi o sprzęt tylko odstąpienie od zakupu jeśli paczka nie dojdziie. dlatego pyttam ile dni musze przeczekać…

Nie ma takiego określonego terminu. Zawarłeś ze sprzedawcą umowę, sama ona nie wygaśnie. Oczywiście możesz paczki nie odbierać, ale to może wiązać się z negatywnym komentarzem od sprzedającego (koszty przesyłki w obie strony będzie musiał wtedy pokryć sprzedający).

Napisz do sprzedającego, żeby wysłał ci mailem skan dowodu wysłania paczki (a nie dostałeś od niego numeru listu przewozowego do monitorowania paczki przez Internet?).

Nie ma jakiegoś ustalonego terminu odstąpienia od umowy kupna sprzedaży, która de facto została zawarta w momencie wygrania licytacji przez Ciebie. Nie bardzo rozumiem czego tak bardzo wzbraniasz się przed kontaktem ze sprzedającym. Skoro trafiło się ci coś nie innego nie prościej porozmawiać ze sprzedającym o zwrocie prowizji jaką musi zapłacić za sprzedaż na Allegro ??

Możesz napisać do allegrowiczów z tej aukcji czy towar im szybko został przysłany.