Pytanie o Allegro PayU

(Black10500) #1

Witam.

Jeżeli na Allegro na aukcji pisze "Przyjmuję tylko i wyłącznie wpłaty przez PayU" to czy mogę np. zrobić przelew przez pocztę ? Bo w tedy kasa idzię najpierw na PayU a potem do niego. 

Pozdrawiam.

(Cedar) #2

Sam podałeś odpowiedź na swoje pytanie skąd u Ciebie jeszcze jakaś niepewność?

PS. nie jesteśmy wróżkami jak postąpi dany sprzedający, skontaktuj się z nim i spytaj.

Co Ci przeszkadza, że jest pośrednik w płatności?

PS2. "Wtedy" a nie "w tedy"

(Black10500) #3

Tak, ale wtedy  (pisałem na szybko), przy przelewie tradycyjnym PayU generuje blankiet z danymi do PayU. Czyli to jest to samo czy jak? Już napisałem do sprzedającego.

(Cedar) #4

Jeśli nie masz konta w banku i nie możesz zrobić przelewu internetowego, to oczywiście możesz za pomocą tego blankietu na np. Poczcie wpłacić na konto PayU

(Djzon) #5

Czasem PayU  jest "powolne" tzn. użytkownik może otrzymać wpłatę za ładnych kilka dni... Miałem tak  a użytkownik był strasznie niecierpliwy i się pytał czy na pewno wpłaciłem...

(bart86) #6

Płace PayU na allegro i płatność zawsze idzie w minutę dosłownie, powodem opóźnień będzie poczta, a dokładniej pracownik który zrobił przelew kilka dni później.

(Cedar) #7

Nie pisz znów bzdur.

Poczta Polska to nie prywaty folwark jakiegoś "pracownika"

Pracownicy mają obowiązek wykonywać przelewy w ten sam dzień zgodnie z procedurami PP i ich nigdzie nie przetrzymują bo im się tak "podoba"

To, że przelew dojdzie po 2-3 dniach spowodowane jest tylko i wyłącznie operacjami międzybankowymi (obecnie takimi samymi jak między innymi bankami)

PS. Słowo "Poczta" w tym kontekście pisze się z wielkiej litery.

(bart86) #8

Ta niby listy też mają być po 3 dniach a potrafią tydzień, nigdy nie doświadczyłem w PayU żadnych opóźnień.

ktoś pije kawkę zamiast robić co do niego należy jak się nie pójdzie na skargę to nikt nawet tego nie sprawdzi