Pytanie o aparat cyfrowy

Witam wszystkich. Zakupiłem sobie aparacik cyfrowy ()kodak c530 no i chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy o nim… (w instrukcji obslugi nic nie znalazłem…)

Pytanie 1: Aparat przy robieniu zdjęć automatycznie ustawia rozdzielczość zdjęć na dużą … nie pamiętam dokładnie na ile ale na pewno więcej niż 1024 x 768 … A co zrobić żeby zdjęcia były zapisywane przy takiej rozdzielczości ?

Pytanie 2: Coś w instrukcji obsługi jest mowa o “albumach” ale nic nie pisze jak je zrobić w aparacie… te albumy polegaja na tym ze tworza sie nowe foldery a w nich moge umieszczać odpowiednio skatalogowane zdjęcia ?

Problem 3: W jaki sposo zrobić dobre zdjęcie z bliskiej odległości ? (15-25 cm … ), zalezy mi na jak najlepszym zdjęciu … standardowo mam ustawione 5MLN pikseli… moze zmienic na mniej ? co zrobic ?

Nigdy przedtem nie miałem doczynienia z cyfrówkami więc prosze o wyrozumiałość :slight_smile:

nie nastawiaj się, że zrobisz tym aparatem zdjęcie z odległości mniejszej niż metr, obiektym nie ostrzy z bliższej odległości, a trybu makro aparat nie posiada

zmianę rozdzielczości uzyskasz poprzez zmniejszenie liczby pikseli, spróbuj ustawic okolo3,1MP