Pytanie o "Athlon II X2 250" i pobór mocy

Hej, mam pytanie - czy zadziała na mojej płycie " Athlon II X2 250"? Ile ciągnie ten procesor, a ile mój obecny?

EDIT:

Ok, obecny ciągnie 89W, ten drugi 65W. Pozostaje pytanie, czy to zadziała…

Ze strony producenta wynika że ten procesor jest nieobsługiwany na tej płycie głównej.

"Jestem w szoku. Mam tego procka na plycie glownej asus M2N-e. do tej pory mialem proska 4200+ i klalem bo nic nie dalo sie z nigo wycisnac… Z tym prockiem i na najnowszym biosie ta plyta szaleje w overclockingu. " - komentarz ze strony Komputronika odnośnie tego procesora. Dodam jeszcze, że zaktualizowałem już BIOS do wersji 3001.

Może Asus go nie dopisał do listy, jak chodzą nawet mod. 555 to taki powinien odpalić, najwyżej napisz mejla do wsparcia Asusa, ale ja kupował bym 255 z nowszej rev C3 jest na stronie obsługi CPU kosztuje prawie tyle co 250.

Ok, a co do BIOSu - aktualizowałem go 2 miesiące temu (z powodu karty graficznej), myślałem, że mam najnowszy (ten 3001), okazało się, że wciąż mam 1703. Mam go zaktualizować do 3001, by ten procesor działał? Aktualizacja BIOSu zawsze wiąże się z ryzykiem, więc…

Musisz, bez nowego biosu to przy odpaleniu kompa pewnie będzie czarny ekran lub płyta będzie wyświetlać błąd w biosie/ błąd cpu, Athlony II mocno się różnią od starszych inna spec elektryczna, tech wykonania.

Wsadziłem procesor na BIOSie 1703, komputer włączył się poprawnie. System i BIOS wykrywały procesor, choć nie do końca. Oba widziały procesor AMD, tylko, jak by to napisać, nie znały nazwy ;D. Zaktualizowałem do 3001 i jest już ok, nazwa się pokazuje. Dzięki za pomoc.