Pytanie o aukcje


(qwerty1991) #1

Witam chciałbym aby ktos mi dokładnie odpowiedział:

Mam konto na alegro i chce wystawić fona, nie mam konta w banku i chciałbym taką aukcję abym ja wysłał komuś fona w paczce priorytetowej(chyba tak bedzie najlepiej) i aby ktoś kto dostanie paczke zapłacił kase za fona i przesyłke i następnie listonosz przyniósł mi cała kase. Jak to dokladnie zrobic


(Longhorn2009) #2

Standardowa przesyłka pobraniowa.


(Cedar) #3

Wysyłasz taki rodzaj paczki wg tego cennika: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde ... /kraj.html

Wzór adresowania: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/wzor ... zekaz.html

Dodatkowo wypełniasz taki druczek i dajesz go w okienku (jako odbiorca muszą być Twoje dane)

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/wzor ... zekaz.html

Wszystkie druki są dostępne bez ograniczeń na poczcie.

Jako, że jesteś początkującym sprzedawcą to polecam Ci daleko posuniętą ostrożność - na Allegro w dziale "GSM" jest chyba najwięcej naciągaczy, oszustów i kombinatorów.

Możesz trafić na kupującego, który będzie ci chciał wmówić, że dostał sprzęt w dużo gorszym stanie niż był on w rzeczywistości - dla swojego bezpieczeństwa zrób dla siebie jak najwięcej dokładnych zdjęć tego telefonu z dokładnymi szczegółami, na których będą widoczne numery seryjne, usterki obudowy itp.


(qwerty1991) #4

I jeszcze takie pytanie czy jesli wybiore przesylke pobraniowa, i ktos wygra rzecz ktora wystawilem, to poprostu on mi daje dane, ja zapakowywuje np. fona ide na poczte i wysylam paczke, listonosz ja dostarcza odbiera kase od odbiorcy i daje mi tak?


(antiferno) #5

Tak, tylko musisz powiedzieć na poczcie że chcesz kwity na przesyłkę pobraniową


(L.B.G.) #6

Tak, z tym że na poczcie płacisz za przesyłkę


(Kuczkowiak) #7

A nie można kosztami przesyłki obciążyć adresata... ?


#8

qwerty1991 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(H Dpl) #9

Można obciążyć, ale i tak musisz zapłacić np. 15zł, a listonosz pobierze od adresata wartość tel. na aukcji + twoje 15zł. Wydasz je ale zwrócą ci to 15zł razem z całym pobraniem


(antiferno) #10

Nie wypełniaj kwot na druku najpierw zapytaj pani w okienku jaki bedzie koszt przy takiej a takiej kwocie i przesłaniu pieniedzy na adres a nie na konto powiesz ze chcesz na kolesia koszty przesyłki + pobranie i Ci to wyliczy :stuck_out_tongue:


(Cedar) #11

antiferno , to było skomplikowane kiedyś, jak cennik za pobranie był strasznie "pokręcony" - waga paczki z telefonem na pewno zmieści się w wadze do kilograma, więc może to już teraz sobie wyliczyć w/g tej strony: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde ... /kraj.html i dodać do kwoty, za którą został wylicytowany telefon.


(antiferno) #12

No racja :stuck_out_tongue:

Tylko niech zaznaczy "przekaz pocztowy" to jest opcja kiedy listonosz przynosi Ci kase do domu : P