Pytanie o baterie do telefonu

Witam! niedawno kupiłem sobie nowy tel dzisiaj rano podłączyłem go do ładowarki około 9 lecz o 17 zaczeła się burza i były 4 przerwy w dostawie prądu a na dodatek musiałem go odłączyć więc zadługo się nieładował a właściwie robiłem format bateri bo ładowałem ją drugi raz i martwi mnie że będzie krótko trzymać a takiej bateri w Polsce nieznajde. Jak myślicie może ona krócej trzymać? Opis bateri: Polymer 16800 mAh 4.2v.

Baterie polimerowe nie wymagają “formowania ogniwa” - można je ładować choćby 10 minut. Używam takiej w swoim SE, ładowany różnie jak to bywa, po 2 latach działa tyle samo czasu.

Dzięki ale i choćby jak by się zepsuła że trzymała by dzień krócej to i tak by to niezrobiło wielkej różnicy bo trzyba ponad 2 tygodnie nawet jak gram i słucham muzyki ale lepiej się upewnić czy się niezepsuje bo jak wspomniałem wcześniej że bateri do tego telefonie w Polsce nieznajdziesz. A tak pozatym to mam dwie ale ta trzyma około dwóch tygodni a tamta 5 dni. http://www.allegro.pl/item645425572.html

Co do pierwszego ładowania to ja nigdy nie ładuje 24 godziny i zawsze mi telefoniki ładnie śmigają, moja Nokia 7 dni spokojnie :slight_smile:

Ile mAh?? W opisie na aukcji jest tyle podane ale nie ma szans żeby ta bateria tyle miała xD Musiałbyś ją w plecaku nosić :stuck_out_tongue:

Jedna ma 16800 mAh a druga 13800 mAh.

Na aukcji pisze dobrze tylko że ona ma 4.2v a nie 3.7v. No ale jak wytrzymała 2 tygodnie to znaczy że ma 16800mAh

Takich baterii do telefonów się nie produkuje, jak ktoś coś takiego Ci oferuje, to po prostu KŁAMIE.

To jest fizycznie nie możliwe. To tak, jakbyś do malucha spakował 50 osób z bagażami i pojechał z nimi na wakacje.

No seryjnie ci mówie jedna wytrzymała 2 tygodnie a druga tydzień.

Nie kwestionuje tego. Ja tylko stwierdzam, że nie istnieją baterie o pojemnościach jakie podałeś.

Pewnie producent się mAh nął o jedno zero :stuck_out_tongue:

Ona może mieć tyle mAh bo ona jest strasznie duża ma 7cm wysokości i 5cm szerokości no i 0,5 cm grubości.

Ale nie ma co się przegadywać o baterie czy nawet telefon , jak i bateria tak i telefon to produkt “rolniczy” produkcja taniego sprzetu z Chin , to coś produkowane przez dzieci rolników uprawiających ryż . Wszystkie podzespoły użyte do produkcji czegoś takiego są krótkotrwałe , więc uzytkownikiowi czegoś takiego nic nie pozostaje tylko życzyć szczęścia w długotrwałym użytkowaniu “tego” . No niestety ale wystarczy poczytać opinie tych co na coś takiego się nabrali i próbowali to użytkować , 99% opini to negatywne opinie , pieniądze wywalone w błoto. Nikt na świecie z szanujących się firm nie produkuje baterii o takiej pojemności.

Każdy myśli że chińskie do dziadostwo a właśnie że nie bo mam wierze z chin ma jakieś 5 lat i jeszcze ani razu niebyła w naprawie z chin mam też mp4 ma 3 lata i ekran do kompa ma 9 lat i wszystko działa bez zarzutu a i mam jeszcze jedną wierze to po miesiącu już się zepsuła bo niedziała odtwarzacz cd.

bardzo wiele znanych firm ma swoje zakłady/fabryki w chinach (sony , toshiba , panasonic i wiele innych ) i sprzęt z tych zakładów nosi napis Made In China , ale są to znane zakłady a jakość produkcji w tych zakładach jest kontrolowana przez pracowników z macieżystych zakładów , to samo dotyczy konroli jakości w Polsce gdzie swoje produkcje realizują zagraniczne firmy , niestety ale sprzęt między innym tego rodzaju jaki zakupiłeś nie podlega żadnym kontrolą a tym bardziej nie posiada on żadnych norm dopuszczalności na rynki UE , takich norm nie uzyskuje bardzo wiele urządzeń a jednak są sprowadzane do polski , bo żaden przepis czy ustawa nie zabrania sprowadzania , ustawa natomiast zabrania ich sprzedaży detalicznej , a sprzedaż poprzez internet nie jest zawarta w definicji sprzedaży detalicznej i takim sposobem prawo polskie jest omijane , tak samo jest np. z popularnymi “motorkami” z chin , kupić je można ale zarejestrować i tym samym używać już nie. Oblicz sobie ile powinna trzymać bateria o takiej pojemności , telefon zużywa około 300 miliamper na godzine (podczas rozmowy) ,wychodzi 56 godzin , czy ten telefon wytrzymie tyle , nie ma na świecie normalnego telefonu aby tyle wytrzymał.

Ale ekran do kompa to już jest z hińskiej firmy a wytrzymał ponad 10 lat.

Dodane 30.07.2009 (Cz) 20:15

A np. jeśli myślisz że twój niema chińskich podzespołów to się mylisz ostatnio miałem motorole v360 z angli rozwaliła się a tam wszędzie made in china nawet na głośniku.