Pytanie o baterie do telefonu

(Tomek Kudlacik) #1

Witam! niedawno kupiłem sobie nowy tel dzisiaj rano podłączyłem go do ładowarki około 9 lecz o 17 zaczeła się burza i były 4 przerwy w dostawie prądu a na dodatek musiałem go odłączyć więc zadługo się nieładował a właściwie robiłem format bateri bo ładowałem ją drugi raz i martwi mnie że będzie krótko trzymać a takiej bateri w Polsce nieznajde. Jak myślicie może ona krócej trzymać? Opis bateri: Polymer 16800 mAh 4.2v.

(marcin82) #2

Baterie polimerowe nie wymagają "formowania ogniwa" - można je ładować choćby 10 minut. Używam takiej w swoim SE, ładowany różnie jak to bywa, po 2 latach działa tyle samo czasu.

(Tomek Kudlacik) #3

Dzięki ale i choćby jak by się zepsuła że trzymała by dzień krócej to i tak by to niezrobiło wielkej różnicy bo trzyba ponad 2 tygodnie nawet jak gram i słucham muzyki ale lepiej się upewnić czy się niezepsuje bo jak wspomniałem wcześniej że bateri do tego telefonie w Polsce nieznajdziesz. A tak pozatym to mam dwie ale ta trzyma około dwóch tygodni a tamta 5 dni. http://www.allegro.pl/item645425572.html

(Tliber) #4

Co do pierwszego ładowania to ja nigdy nie ładuje 24 godziny i zawsze mi telefoniki ładnie śmigają, moja Nokia 7 dni spokojnie :slight_smile:

Ile mAh?? W opisie na aukcji jest tyle podane ale nie ma szans żeby ta bateria tyle miała xD Musiałbyś ją w plecaku nosić :stuck_out_tongue:

(Tomek Kudlacik) #5

Jedna ma 16800 mAh a druga 13800 mAh.

Na aukcji pisze dobrze tylko że ona ma 4.2v a nie 3.7v. No ale jak wytrzymała 2 tygodnie to znaczy że ma 16800mAh

(towerone) #6

Takich baterii do telefonów się nie produkuje, jak ktoś coś takiego Ci oferuje, to po prostu KŁAMIE.

To jest fizycznie nie możliwe. To tak, jakbyś do malucha spakował 50 osób z bagażami i pojechał z nimi na wakacje.

(Tomek Kudlacik) #7

No seryjnie ci mówie jedna wytrzymała 2 tygodnie a druga tydzień.

(towerone) #8

Nie kwestionuje tego. Ja tylko stwierdzam, że nie istnieją baterie o pojemnościach jakie podałeś.

(JUDGE) #9

Pewnie producent się mAh nął o jedno zero :stuck_out_tongue:

(Tomek Kudlacik) #10

Ona może mieć tyle mAh bo ona jest strasznie duża ma 7cm wysokości i 5cm szerokości no i 0,5 cm grubości.

(Zbych ) #11

Ale nie ma co się przegadywać o baterie czy nawet telefon , jak i bateria tak i telefon to produkt "rolniczy" produkcja taniego sprzetu z Chin , to coś produkowane przez dzieci rolników uprawiających ryż . Wszystkie podzespoły użyte do produkcji czegoś takiego są krótkotrwałe , więc uzytkownikiowi czegoś takiego nic nie pozostaje tylko życzyć szczęścia w długotrwałym użytkowaniu "tego" . No niestety ale wystarczy poczytać opinie tych co na coś takiego się nabrali i próbowali to użytkować , 99% opini to negatywne opinie , pieniądze wywalone w błoto. Nikt na świecie z szanujących się firm nie produkuje baterii o takiej pojemności.

(Tomek Kudlacik) #12

Każdy myśli że chińskie do dziadostwo a właśnie że nie bo mam wierze z chin ma jakieś 5 lat i jeszcze ani razu niebyła w naprawie z chin mam też mp4 ma 3 lata i ekran do kompa ma 9 lat i wszystko działa bez zarzutu a i mam jeszcze jedną wierze to po miesiącu już się zepsuła bo niedziała odtwarzacz cd.

(Zbych ) #13

bardzo wiele znanych firm ma swoje zakłady/fabryki w chinach (sony , toshiba , panasonic i wiele innych ) i sprzęt z tych zakładów nosi napis Made In China , ale są to znane zakłady a jakość produkcji w tych zakładach jest kontrolowana przez pracowników z macieżystych zakładów , to samo dotyczy konroli jakości w Polsce gdzie swoje produkcje realizują zagraniczne firmy , niestety ale sprzęt między innym tego rodzaju jaki zakupiłeś nie podlega żadnym kontrolą a tym bardziej nie posiada on żadnych norm dopuszczalności na rynki UE , takich norm nie uzyskuje bardzo wiele urządzeń a jednak są sprowadzane do polski , bo żaden przepis czy ustawa nie zabrania sprowadzania , ustawa natomiast zabrania ich sprzedaży detalicznej , a sprzedaż poprzez internet nie jest zawarta w definicji sprzedaży detalicznej i takim sposobem prawo polskie jest omijane , tak samo jest np. z popularnymi "motorkami" z chin , kupić je można ale zarejestrować i tym samym używać już nie. Oblicz sobie ile powinna trzymać bateria o takiej pojemności , telefon zużywa około 300 miliamper na godzine (podczas rozmowy) ,wychodzi 56 godzin , czy ten telefon wytrzymie tyle , nie ma na świecie normalnego telefonu aby tyle wytrzymał.

(Tomek Kudlacik) #14

Ale ekran do kompa to już jest z hińskiej firmy a wytrzymał ponad 10 lat.

-- Dodane 30.07.2009 (Cz) 20:15 --

A np. jeśli myślisz że twój niema chińskich podzespołów to się mylisz ostatnio miałem motorole v360 z angli rozwaliła się a tam wszędzie made in china nawet na głośniku.