Pytanie o baterię w smartfonie - rozładowywanie

Witam, kilkanaście dni temu kupiłem smartfona Xiaomi z dość dobrą baterią 4000 mah. Problem polega na tym że ta bateria przy włączonym ekranie i w czasie korzystania z wifi rozładowuje się już po ok. 8h (1% - 5-6 min). Gdy phon jest włączony ale nieużywany i ma wyłączony ekran to bateria trzyma nawet tydzień. Czy to normalne że wifi i ekran tak szybko rozładowują baterię?
Dodam tylko że nie korzystam z facebooka, mam wyłączoną synchronizacje i gps :frowning:
To mój pierwszy smartfon. Nie wiem czy go oddawać na gwarancję czy to normalne.

Chyba nie patrzysz tylko na włączony ekran z włączonym WiFi ale używasz jakiś aplikacji (np przeglądarka)? W takim przypadku 8 godzin pracy na baterii jest normalne.
Musisz się przyzwyczaić - każdy smartfon ładujesz w najlepszym wypadku co drug dzień.

Troszkę zbyt szybko się rozładowuje moim zdaniem, ale to w gruncie zależy od sposobu używania.
Przy SOT 5h i Wi-Fi średnio 3 dni mi trzyma mój Xiaomi Mi5 Pro. (3000mAh)
Podałeś baterię o pojemności 4000mAh, więc to raczej 5.5’’ model, podaj dokładnie jaki.
Jaką masz jasność wyświetlacza ustawioną ?
Pokaż screeny z użycia baterii (zakładki: Aplikacjie, Sprzęt i Historia)
Dodatkowo zrób screeny z szczegóły użycia Ekran i dla Wi-Fi też.

Ja kupiłem swojego Huaweia i bateria trzymała cztery dni,pojawiła się aktualizacja i po niej na sztywno każdy cykl dwie doby i ładowanie.

To model Redmi 3S. Użwam głównie firefoxa ale też ostatnio dużo bawie się ustawieniami.
Ekran przyciemniony prawie na maxa bo wiem że to właśnie wyświetlacze mocno drenują baterię.

Wczoraj w nocy stało sie coś co mnie zaskoczyło i trochę pocieszyło ponieważ po naładowaniu phona do 100% (było to dopiero drugie ładowanie) bateria zużywała się wolniej (1% - 9-10 minut) w czasie przeglądania internetu. Gdzieś czytałem że nowa bateria potrzebuje ok. 3 ładowań by dostać kopa. Sam już nie wiem co myśleć. Myślałem że taka bateria potrzyma chociaż 2 pełne dni na jednym ładowaniu :frowning:
Stare komórki trzymały nawet 9 dni.

Stare komórki trzymały nawet 9 dni :slight_smile: a i kiedyś ludzie głośniej mówili i schody były niższe.

1 polubienie