Pytanie o celerona

kupilem ostatnio uzywany komputer z procesorem celeron.

directX diag wykrywa go jako Intel Celeron CPU 2,40GHz

tak samo we wlasciwosciach systemu napisane mam Intel Celeron CPU 2,40GHz ale pod spodem jest wartość 2,60GHz.

czy to znaczy ze procesor jest podkrecony czy to normalne tak jak w przypadku athlona ze realna wartosc jest inna (np athlon 2600 ma naprawde 2,08 - przynajmniej u mnie)

pytam o to bo ostatnio juz 2 razy nagle zrestartowal mi sie bez powodu komputer i moze, jesli jest podkrecony procesor, to jest przyczyna.

EDIT:

nalepke na komputerze mam Celeron D

Jeśli procek bez o/c ma 2,4 a w biosie jest ustawiony na 2,6 to jest podkręcony. Restarty mogą się brać z tego, że zasiłka jest za słaba i nie wyrabia, procek się przegrzewa.

Intel nazywa procki zgodniez ich taktowaniami, AMD inaczej oblicza taktowanie i nazwa odpowiada jego wydajności.

fajnie - a ja mam Athlon 64+ … :wink: , a procek jak w podpisie :slight_smile:

wlasnie sprawdzilem temperature

komputer chodzil caly dzien z wlaczonym dc++ (na grach jeszcze nie testowalem)

w kazdym razie ma 50-51 stopni C

to chyba nie duzo? ale moze faktycznie zasilacz nie wyrabia. potestuje na grach

EDIT:

a na moim drugim kompie nie ma nalepki :confused: to znaczy ze nie mam procesora? :stuck_out_tongue:

Najlepiej bedzie ja zrestartujesz bios na plycie glownej, wtedy to częstotliwośc wróci to normalnego stanu.

Pobierz program Everest,CPU-Z i masz wszystkie dane jakie potrzebujesz.Wszystko na naszym Vortalu.

Jak dalej wątpliwości trzeba zdjąć cooler z CPU i odczytać co to za CPU.