Pytanie o certyfikat autentyczności i płyte z Nero

Witam.

Mam takie dwie wątpliwości

  1. Kupiłem laptop i do niego windowsa xp he. I mam problem z certyfikatem autentyczności gdzie go przykleić i czy muszę przyklejać. Jest on dość duży (miałem nadzieję na małą świecącą naklejkę). Nie przykleję go na górnej części obudowy bo cały czas ręce na niej mam, więc długo by nie wytrzymał. Na spodzie laptopa jest taka folia i zastanawiam się czy mogę go do niej włożyć czy koniecznie musi być przyklejony?

  2. Do starego kompa kupiłem kiedyś nagrywarkę i dostałem do niej płytę z Nero 6 Express. Kompa starego już nie ma i pytanie czy mogę bez problemu zainstalować Nero na laptopie, bo płytę nadal mam (na płycie nie ma info dla jakiej nagrywarki jest płyta przydzielona).

Trochę się rozpisałem ale odpowiedzi chyba nie będą długie.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

  1. Nie musisz przyklejać go nigdzie, żebyś tylko nie zgubił, jest on jednym z dowodów autentyczności systemu / obok płyty, opakowania i rachunku / ale jeżeli już to tylko na spodzie przyklej.

  2. Niestety jeżeli chcesz być legalny nie możesz zainstalować tego Nero bo jest on przypisany do nagrywarki, którą kupiłeś do tamtego kompa / OEM /, a chyba nie udowodnisz w razie czego, że dostałeś do laptopa płytę z nero / powinno to być w rachunku /.

a czy musisz instalować Nero? Jest tyle dobrych i darmowych programów jak DeepBurner

CdBurnerXp Pro :wink:

Nie nagrywam kilku płyt dziennie, jedynie sporadycznie jakieś własne materiały, także nie będę kupował za kilkaset złotych Nero tylko do tego celu. Choć przyzwyczaiłem się do tego programu. Jednak skoro płyta z Nero Express jest nic nie warta, już ściągam CDBurnerXP Pro.

Także wielkie dzięki.

Pozdrawiam