Pytanie o dobór moderatorów

Cześć mam pytanie dotyczące wvboru moderatorów działów forum, nie mam nic nikomu do zarzucenia ale czemu  @Atis nie jest modem w dziale bezpieczeństwo, pomaga wielu użyszkodnikóm" wliczając w to mnie

 Z reguły nie mamy w zwyczaju mianować modów od jednego działu, jak już to moderatorów globalnych.

 

Po drugie chyba pomyliły ci się funkcje moderatora, o czym mówi Regulamin:

Czyli udzielanie pomocy jest indywidualną sprawą każdego moderatora, a nie  jego obowiązkiem (chyba że odnośnie spraw typowo dotyczących forum i jego obsługi).

 

Dalej moderatorem globalnym z powierzoną opieką nad działem Bezpieczeństwo jest  spandaupol.

 

Kolejna sprawa, naborem i mianowaniem na moderatora zajmują się sami moderatorzy, administratorzy  i redakcja portalu, a nie użytkownicy (tym nie mniej dziękujemy za sugestię :slight_smile: )

 

Reasumując, w tym momencie propozycja raczej nietrafiona, ale kto wie, może kiedyś …

Niestety nie każdy się do tego nadaje. Byłem swego czasu moderatorem na pewnym forum i odszedłem po 9 miesiącach. Nie miałem predyspozycji do tego, ale jako użytkownik pomagający czuję się świetnie, takich też potrzeba na forum.

To jest ogólnie bardzo ciekawe pytanie natury filozoficznej, coś na zasadzie: “co było pierwsze - jajko, czy kura”? Nikt nie wie skąd przybli pierwsi moderatorzy, jak się znaleźli wśród nas. Chodzą plotki, że w drugiej części “Prometeusza” ma być o tym wzmianka. 
Jak będziesz miał okazję, pojedź na Hot-Zlot - niby są tacy jak my (ludzie) - ale otacza ich dziwna aura, oraz w ich obecności doświadczysz różnych objawów: dziwnego niepokoju, świerzbienia zebów… No i jak w czasie burzy - kiśnie przy nich rosół. 

I dzięki temu na HZ można skosztować specjałów regionalnych :stuck_out_tongue:

Moderator to zarządza forum i rzadko można spotkać pomagającego moderatora, częściej biczującego innych.

biczują tylko zasłużonych, choć swego czasu był taki co potrafił biczować za jedną literówkę ;p

Fiesta-

“propozycja raczej nietrafiona,”,

dlaczegóż niby. Kolega miał wątpliwość więc zapytał. Miał prawo.

Co do kolegów Atis i Spandaupol-dla mnie są mistrzami w tym co robią. Myślę również że gdyby Atis musiał zajmować się

moderowaniem, potrzebujący jego pomocy napewno mieliby Go mniej dla siebie.

Tak więc coś za coś.

Co do moderatorów-bywali w historii DP

tacy, których działalność powodowała,

że “kisło” użytkownikom forum.

 

 

Temu nikt raczej tutaj nie zaprzecza - panowie rzeczywiście osiągneli 8 dan w tym zagadnieniu.

-nie twierdziłem że ktoś zaprzecza!,

wyrażałem tylko moje uznanie dla ich działalności.

Zaprzeczam, że kiedykolwiek stwierdziłem że zaprzeczasz :wink:

wiem że nic nie wiem :smiley: - Sofokrates

Hmmmm-całe życie myślałem że to

Sokrates(!)

Mała literówka""