Pytanie o dodanie pamięci RAM

Witam mam płyte ASUS M2N-E dokupiłem ostatnio RAM tylko na płycie mam cztery sloty do pamięci dwa są koloru żółtego i dwa czarnego, niewiem do którego slotu mam dołożyc zakupiony RAM jeden żółty mam zajęty ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego są różne kolory???

Musisz zainstalować tę pamięć w drugim żółtym,

pod warunkiem, że drugi moduł pamięci ma identyczne parametry.

Wówczas skorzystesz nie tylko ze zwiększenia pamięci

lecz również z przyspieszenia, dzięki przejściu płyty w tryb Dual-Channel.

Jeśli parametry drugiej kości są inne, wówczas zainstaluj ją w pierwszym czarnym złączu.

własnie jedną mam 533 a drugą 667 ale w sklepie powiedział mi kolo że nie bedzie problemów

włóż zakupioną kość obok pierwszej. Obie kości będą chodziły Ci z prędkością 533. Jeżeli będą jakieś problemy to daj znać.

Nie będzie, jeśli włożysz do pierwszego czarnego ale wówczas nie będzie trybu Dual-Channel.

W ten sposób zwiększysz tylko ilośc pamięci i przyspieszenie będzie wynikało tylko z tego faktu.

Jeżeli chcesz optymalnie rozbudować, to oba moduły muszą być jednakowe, najlepiej sparowane, tzw. Dual-Channel Kit.

Wówczas instalujesz je parami (para “żółta”, para “czarna”).

Najlepiej pozbądź się starego modułu i kup drugi identyczny, jak ten nowy i zainstaluj w parze Dual-Channel.

Z tego co mi wiadomo to kości też muszą być przystosowane do Dual-Channel.

OK wielki dzieki za rady, poprostu wymienie sobie jutro tą starszą kość, jeszcze raz wielkie dzięki

Wymienienie starszej kości nic nie da jeżeli obie zakupione kości nie będą pracowały w Dual-Chanel. Najlepiej idź do tego sklepu, w którym kupowałeś kość i powiedz że chcesz ją wymienić na dwie kości np. 1gb/GB [?] po 512 mb ale pracujące w dual-chanel. Kości powinny być zapakowane w jednym pudełku i powinno być napisane, że pracują w dual-chanel

Przecież już to napisałem, chyba, że xZeuSx nie umie czytać.

Jakis zakręcony jestem i żle zrozumiałem tak zrobie jutro, dziękówka