Pytanie o dysk SAMSUNG SP0822N

Czy ten dysk jest dobry i do jakiej temperatury się najbardziej nagrzewa??

Teoretycznie każdy dysk nie powinien się nagrzać bardziej niż 50°C :wink:

Dysk jak dysk :wink:

Jest dobry, ale lepiej wziąć WD albo Seagate :wink:

DLACZEGO? 8)

bo te firmy produkują najlepsze dyski

Jeśli masz kupować dysk to tylko firm Maxtor,albo Seagate - dwie najlepsze firmy produkujące dyski,w testach są zawsze w czołówce :slight_smile: :wink: .

Jeśli mi się niewydaje to kilka dni temu był temat odnośnie wyboru dysku :-k

EDIT: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … light=dysk :wink: .

A co mówią google i jakie są opinie użytkowników o nim:

SAMSUNG SP0822N

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

JA tam mam tego Samsunga i nie narzekam! To nie mój pierwszy dysk Samsunga i napewno nie ostatni. Pozatym większość moich znajomych ma Samsungi i nikt nie narzeka. Dotychczas z jednym dyskiem miałe problemy (problem z odczytem SMART i dzielenie na partycje przy pomocy Partition Magick ).

ale po co? Różnicy wydajności najprawdopodobniej i tak nie zauważy, a ceny są różne… :?

A do jakiej temperatury ci dochodzi???

Mam dwa dyski Samsung 120 GB ATA 8 cache i Maxtor 300 GB ATA 16 cache

Samsung średnio się grzeje dochodzi do 38,39 stopni a Maxtor (mam blisko niego wentylator) dochodzi do 35 stopni, więc jeśli dasz na niego wentylator bedziesz miał dobrą temperaturkę ;]

Ja mam samsunga temperatura średnio 30-36 *C Polecam te dyski

Mam samsunga SpinPoint P80SD i temperatura w te upały dochodzi do 45 stopni w stresie, 38 stopni na luzie przy czym pod HDD zamontowane jest chłodzenie , drugi dysk WD również z chłodzeniem temperatury podobne, buda otwarta , a i swoje również robi procesor P4 , temperatura procka w stresie nieraz przekroczy 60 stopni co skutecznie podnosi temperature wewnątrz obudowy tym samym i innych podzespołów. W chłodne dni temperatura dysków nie przekracza 38 stopni.

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 13:17

jak możesz mieć temperature dysku 30 stopni skoro teraz w te upały temperatura powietrza i otoczenia znacznie przekracza te 30 stopni , chyba że masz kompa w pomieszczeniu z klimą.

A i jeszcze taka mała niezrozumiała dla mnie ciekawostka , samsung na sytemie plików NTFS trochę rzępoli (jest słyszalny wyraźnie) natomiast na FAT 32 pracuje bezgłośnie , WD na NTFS i na FAT jest bezgłośny , Samsung to SATA II a WD ATA 100 oba 8Mb cache

Ja mam oryginalne pomysły :stuck_out_tongue:

mam przystawiony do kompa wiatrak duży (biurkowy)