Pytanie o dyski w systemie RAID

witam

Mam utworzoną macież RAID z dwóch dysków. pilnie potrzebuje te dyski odłączyć i przestawić w biosie kontroler SATA w system IDE, żeby móc sflashować napęd xboxa 360 w DOS.

pytanie brzmi - czy jak potem włącze znów ustawię RAID, to czy macież dyskowa RAID nie pójdzie się kochać?

Teoretycznie jak nie zmienisz dysku to system nie wstanie :slight_smile:

Jednak jeśli będziesz miał inny dysk nie będzie żadnych problemów. Tylko nie zapomnij przywrócić ustawień przed ich ponownym podłączeniem :slight_smile:

kurcze nie za bardzo zrozumiałem twoją wypowiedź …:slight_smile: mógłbyś troszkę jaśniej? bo to bardzo ważne dla mnie. dyski z RAID chce odłączyć od SATA i zasilania i podlaczyć wlaczyc na chwilę IDE i flashać xboxa. jak wróce do RAID na kontrolerze SATA bedzie dalej moj RAID działac utworzony z dyskow ktore na chwile odlacze?

Nic ci się nie stanie.

100%?

Tak, ważne byś ich nie podłączał pod inną płytę główną z innym numerem sterownika raid. Nie podłączał ich z wyłączonym sterownikiem. Oraz nie podłączał / odłączał ich podczas pracy. Wtedy nie tracisz danych :slight_smile:

ok, dzieki za info :slight_smile: takze dzialam! :stuck_out_tongue:

Dodane 13.10.2011 (Cz) 21:13

zadziałało jak bułeczka z masełkiem :slight_smile: dzięki piękne drobok!

warebel , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038