Pytanie o firewall

Pare miesięcy temu zakupiłem Firewall Kasperskiego lecz gdy skanuje sam sobie porty Languardem to Kasperski nie blokuje wysyłanego protokołu, przez co moge przeskanować porty. Ustawiony mam poziom na średni, i mam włączony tryb ukrycia. Chciałbym zauważyć, że nawet po przejściu na poziom wysoki moge przeskanować porty, dopiero na poziomie blokuj wszytsko nie moge przeskanować portów, chociaż ten poziom wsztrzymuje “cały internet” i nawet na żadne www. nie moge wejść. Możecie polecić mi jakiegoś firwewalla, który blokuje skanowanie portów bez blokowania wszytskiego.? :smiley: Z góry dzięki :smiley:

może Zone Alarm? w testach KŚ miał dobre miejsce :slight_smile: (chociaż nie radze polegać na nich, daję słowo że dobry :))

napewno pozowliłeś tej aplikacji (languard) na działanie. wtedy jeśli masz ustawienia na poziomie średnim firewall będzie pozwlał działać bez blokowania. natomiast poziom wysoki zaznacza się do przepuszczania pakietów tylko zaufanych aplikacji które wyszczególniłeś w regułach aplikacji.

jak już musisz zmienić firewalla to tutaj napewno coś znajdziesz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=84

wg mnie najlepszymi wsród darmowych są Kerio i Sygate ale wybór należy do ciebie.

Więc mówisz, że to przez to, że mam aplikacje dodaną do zaufanych mogę przeskanować porty? A gdybym przeszedł na poziom wysoki to Ktoś z sieci nie mógłby przeskanować portów? :stuck_out_tongue:

wejdz w opcje regół filtrowania pakietów. tam jest wszystko pokazane jakie reguły są udostępniane w tym momencie. w ustawieniach możesz przejrzeć system wykrywania włamań (ids) czy skanowanie portów Tcp i Udp jest włączone na wykrywanie tego typu ataku. jak będzie włączone (napewno będzie) to znak że przynajmiej jakaś większa ochrona jest i skanowanie portów powinno być wykrywane chyba że atakujący będzie umiał obejśc system zabezpieceń firewalla.

p.s pozostań przy tym firewallu przy jakim jesteś. musiałeś przecież zapłacić za niego a jest to jeden z najlepszyc firewalli dostępnych na rynku. zapewne masz obawy że anti-hacker pozwolił na skan portów languardowi. poprostu pozwolileś mu na to. :wink:

Acha, tnx za odpowiedź :smiley: