Pytanie o formatowanie partycji ntfs

ktos mi mowil ze jak mam partycje w ntfs i bede chcial zainstalowac winxp od nowa to przy formatowaniu partycji c usunie mi wszystkie dane z dysku?

czy to prawda?

raz mi sie zdazylo ze po wlozeniu plyty nie widzialem zadnych partycji, co bylo nastepstwem wymazania wszystkich danych z dysku

dlatego sie pytam zeby nie popelnic 2 raz tego bledu bo mam bardzo wazne dane na pozostalych partycjach

Tylko z partycji która formatujesz. Czyli C.

a nie wiesz czego mi poprzednio wszystko sie wykasowalo z calego dysku?? chociaz bralem usun dodaj partycje (oczywiscie c)??

Formatuj partycje a nie usuń. Ile masz partycji??? Nie mów ze jedną.

ale mi chodzilo o skasowanie wszystkich danych z DYSKU a nie PARTYCJI

jeszcze tyle rozrozniam :slight_smile:

Złączono Posta : 17.06.2006 (Sob) 19:23

mam 4 partycje czyli formatowac z konsoli tak? a pozniej poprostu z instalatora zainstalowc na c tak??

poprostu nie chce powtorki z (niemilej) rozrywki

A miałeś w tedy dysk podzielony na partycje ? czy tylko miałeś jedną dużą partycje C ? Bo jeśli tak to normalne że instalator wykonał format calego dysku.

mialem 4 partycje przy instalacji winxp dodaj usun partycje c i wszystko poszlo w niepamiec

:shock: Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Może instalator Windy się żle załadował i tym razem może będzie wszystko ok. Oraz zmniejsz liczbę partycji np. na dwie być może to jest przyczyną problemu.

ale 2 partycje na 160gb to troche przesada :slight_smile:

a formata z konsoli robic??

Nie wiesz - nie piszesz.

Kosz

Myśle że poprzednim razem albo coś źle kliknołeś albo porostu jakis eroor był. W każdym razie ja mam dysk 40 gb i aż 5 partycji (4 zwykłe+1 na której jest tylko plik wymian), formatowałem już 3 albo 4 razy i nigdy nie zdażyło mi się zeby sformatowało sie coś więcej niż C. Dla pewności zrób sobie kopie ważniejszych rzeczy i spróbuj…

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową.

Sprawdź dysk narzędziami producenta -może uszkodzony.

Sprawdź pamięć na błędy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Nie usuwaj partycji tylko formatuj! I nie z konsoli tylko z instalatora windy.

Kiedy instalacja dojdzie do miejsca wyboru miejsca na winde klikasz C i go formatujesz. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale instalacja XP jest bardzo prosta, pod warunkiem że uważnie czytasz co mówi instalator!

Jeszcze jedno! O ile wiem to przez usunięcie jednej (pierwszej) partycji możesz sobie wykasować dane ze wszystkich!