Pytanie o funkcję PVR w TV/dekoderze

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie działania funkcji PVR. Planuję na dniach kupić nowy telewizor i myślałem o taki wyposażonym właśnie w tę funkcję z możliwością nagrania na USB. Jednak wcześnie dostałem dekoder TV z tą funkcją i szczerze powiedziawszy nie jestem zachwycony. Pojedynczy plik może mieć maksymalnie ok. 3,5GB, więc nagranie całego filmu bawienie się w nagrywanie go na dwa/trzy razy. Dodatkowo nagrane filmy zacinają się przy odtwarzaniu (raz mniej, raz bardziej). Pendrive na który nagrywam to SanDisk 16GB Cruzer USB Switch, który według specyfikacji powinien zapisywać z prędkością do 15 MB/s, więc chyba nieźle jak na USB 2.0.

 

Sam dekoder to jakiś tani badziew, więc pytanie brzmi: czy po zakupie jakiegoś porządnego TV będę mógł liczyć na poprawę, czy taka jest już “natura” PVR i nie ma sensu dodatkowo powielać tej funkcji?

Jeśli oglądasz telewizję przez dekoder, to raczej nie będzie możliwości nagrywania tego sygnału przez funkcję PVR z telewizora.

Mam TV Sony sprzed trzech lat HX850, nagrywanie dostępne jest tylko dla transmisji cyfrowych, czyli z HDMI nic nie da się nagrać.

Dlatego z UPC zamiast dekodera mam moduł CI i mogę nagrać każdy program z UPC, odtworzyć da się tylko na tym TV.

TV formatuje pendrive na swój tajny sposób i komputer go nie widzi ani wielkości plików.

Nagrywam na pendrive ADATA UV150 32GB, nie ma limitu długości filmu (w HD to ok. 4,5godz. w jednym kawałku) jakość idealnie jak oryginał, nic się nie zacina.

Dostępna funkcja Pauza TV - od zapauzowania film zapisuje się tymczasowo na USB

Tylko dla transmisji cyfrowych bezpośrednio z anteny podłączonej do telewizora.

 

Bo HDMI to też transmisja cyfrowa.