Pytanie o gwarację i sposób jej realizacji


(Mich@el Ang3lo) #1

Kupiłem kilka dni temu nową, nigdy nie używaną Nokię N73 ME z allegro, z gwarancją firmy ARTIKOM na 12 miesiecy. Telefon jest sprawny w 100%, wszystko działa, ale gdyby nie daj Boże się zepsuł, będąc jeszcze na gwarancji, to (firma z Krakowa, ja mieszkam k. W-wy) czy mogę iść z nim do najbliższego serwisu nokii go naprawić, czy muszę odsyłać go do Krakowa?


(Sebos99) #2

jeśli masz również oryginalną gwarancję nokii i dowód zakupu to oczywiście, możesz naprawiać w serwisie nokii w każdym mieście. nawet jakbyś jej nie miał to firma arktikom jest na tyle solidna, że bez problemu możesz im odesłać tą nokię do naprawy :wink:


(Mich@el Ang3lo) #3

Właśnie nie mam gwarancji nokii, mam tylko gwarancje firmy Artikom. Czy mogę w takiej sytuacji iść do serwisu nokii w moim mieście i pokazać gwarancje Artikom, i wtedy telefon zostanie naprawiony, czy mozna tak tylko zrobić z kartą gwarancyjną nokii? Jeśli tak, tzn. że gdyby sie zepsuła to musze odesłać do Artikomu?

Weźmy pod uwagę jeszcze inna możliwość: gwarancja Artikomu sie skończyła, a telefon sie zepsuł. Mogę iść do serwisu nokii w mojej miejscowości i wtedy telefon zostanie naprawiony, za opłatą oczywiśćie?


(Sebos99) #4

nie

tak

oczywiście, ze tak

a swoją drogą zadzwoń do artukomu dlaczego nie przysłali ci gwarancji nokii. w końcu kupiłeś nowy telefon, więc powinna ona być :wink:


(Mich@el Ang3lo) #5

Tak zrobie :wink:

Swoja drogą ciekawe, dlaczego skoro telefon jest nowy, nie ma gwarancji nokii..... :shock:

EDIT: Napisałem najpierw maila, zobaczymy co odpiszą.


(Zbych ) #6

Zapewne tel sprowadzony z zagranicy , nawet możliwe że "wypadł" z transportu więc otrzymałeś tzw. gwarancje sklepu/komisu/handlarza.


(Dod) #7

Jeżeli to jest nowy telefon i nie ma inaczej w warunkach gwarancji, to posiadasz jeszcze dodatkowo prawa przysługujące Ci z ustawy. tj. Obowiązuje ona w okresie do 2 lat od daty wydania sprzetu, możesz zgłaszać problem z tytułu niezgodności towaru z umową. Gwarancja udzielona Ci przez gwaranta, nie ma wpływu na prawa które posiadasz z mocy ustawy (chyba, że w gwarancji jest inaczej).


(Darcios1) #8

czyli tak zwana rękojmia.