Pytanie o jedną opcję w Tworzeniu Obrazu Systemu

Witam, mam małą wątpliwość…Na 2 kompach mam Win 7 i dysk zewnętrzny z 2 partycjami na którym robię kopię zapasową wbudowanym w 7kę narzędziem. Dokładnie używam opcji “utwórz obraz systemu” w kopii zapasowej. I teraz pytanie, pod koniec robienia kopii system pytał się czy utworzyć dysk ratunkowy. Dałem na “nie” i zaznaczyłem by nie pytał ponownie. Nie miałem jeszcze nieprzyjemności odzyskiwania systemu w ten sposób ale że się tak zapytam, nic się nie stało, że odznaczyłem tą opcję? Wg mnie po prostu umieszczam płytę z instalką 7ki, daję “napraw ten komputer”, wybieram partycje z kopią zapasową o odzyskuję cały dysk? Czyli chodzi mi o to, że w płycie z Win7 jest już ten dysk ratunkowy wbudowany? Jeśli myślę źle to proszę mnie jakoś nakierować;]

To powyżej działa w pełni automatycznie, nie masz praktycznie żadnych szans w proces naprawy. Zaznaczasz, czy chcesz “zaorać i postawić na nowo”, reinstalować naprawczo, czy spróbować automatycznie przywrócić uszkodzone pliki i tylko czekasz aż się wszystko skończy.

Dysk ratunkowy to taki mini Windows uruchamiany z płyty, działający na zasadzie WinPe. Mocno ograniczony ale i tak sporo potrafi. Daje dostęp do netu, słyszałem nawet że ktoś sobie zainstalował tam Operę, żeby online szukać pomocy :-). Dobra sprawa, jeżeli się mniej więcej wie co się zepsuło i chce podjąć próbę ręcznej naprawy (start/zatrzymanie usługi czy sterownika) zastąpienie uszkodzonego pliku i takie tam. Tryb awaryjny pomieszany z konsolą odzyskiwania z XP-ka ale o wiele bardziej “powerfull” :slight_smile:

Rozumiem, przyznam szczerze, że nie miałbym czasu ani umiejętności na grzebanie i poszukiwanie przyczyn awarii. Zależy mi raczej na całkowitym odzyskaniu obrazu systemu. Jeśli wyglądałoby to tak, że wkładam płytę z 7, daję opcję napraw, wskazuje plik z obrazem kopii, robię kawę, wracam i jest wszystko to co było w momencie robienia backupu to byłoby idealnie;]

Jeżeli przez dysk ratunkowy rozumiesz dysk naprawy systemu, to jest tak: zawiera to samo narzędzie odzyskiwania, co instalator Windows, ma go tylko zastąpić, jeżeli nie był dostarczony z komputerem. A obraz systemu jest kopią całego komputera, ponadto z takiej kopii nie można wybrać dowolnych plików - jest przywracany cały komputer, wszystkie pliki, nie tylko systemowe, ale i użytkownika. Piszę tak, żeby nie pozostawić żadnych wątpliwości :lol: .