Pytanie o kodekach

Witam, mam pytanie na temat kodeków. Otóż jeżeli Kino Domowe odtwarza video z kodekiem DivX to czy odtworzy z kodekiem XviD ?

Pozdrawiam :wink:

Ps. Pytanko po za tematem, jeśli nie odtworzy to czym najlepiej skonwertować te video nie tracąc jakości filmu oraz nie zwiększyć wielkości pliku.

Powinno odtworzyć.

odtworzy, ponieważ DivX i Xvid to są kodeki MPEG4, różnica jest tylko w tym, że DivX jest komercyjny, a Xvid otwarty.

Dzięki ;). A mam jeszcze jedno pytanko, z jaką prędkością to nagrywać ? Czy to nie ma znaczenia ? Bo niektórzy piszą że najlepiej z najmniejszą a niektórzy piszą że to nie ma znaczenia.

generalnie jeśli chodzi o filmy to ja uważam, że wiekszego znaczenia nie ma (inaczej trochę jest przy muzyce), ważne by płyta była czysta i nie porysowana

jak nagrasz z prędkością x52 to płyta mniej odtwarzań wytrzyma niż taka co x1 :wink: ja nagrywam zawsze najwolniej, nie spieszy mi się a ma na dużo wystarczyć :wink: już nagrywałem z x52 i teraz te płytki są dawno w koszu…

ja mam nagrywanie do 48x , ale korzystam czasem z 24 x, a pozatym i tak malo CD nagrywam, tylko DVD :slight_smile: :lol: :stuck_out_tongue: 8)