Pytanie o kodeki

witam,

mam na kompie zainstalowane ffdshow, divx, xvid i ac3 filter. kompa stawial mi kuzyn i prawdopodbnie instalowal te programy osobno nie uzywajac zadnej paczki kodekow [jak np. k-lite codec pack]. czy aby ogladac filmy istnieje koniecznosc odinstalowania tego wszystkiego i wgrania tej paczki kodekow?

czy wskazane jest uaktualnienie wersji subedita do najnowszej? czy subedit otworzy filmy x.264 i h.264?

przepraszam ze bez polskich znakow, ale pisze z niemieckiej klawiatury na ktorej polskich znakow diakretycznych niestety nie ma.

Jeżeli chcesz oglądać filmy kodowane przy pomocy H - 264 radzę Ci odinstalować SubEdit Player -a oraz wszystkie kodeki które masz na kompie i zainstalować KMPlayer-a - http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlaye … 12538.html , - Główna zaleta KMPlayera to wbudowany zestaw kodeków pozwalających na otwieranie większości plików multimedialnych. Program odtwarza praktycznie wszystko. Drobne problemy ma tylko z formatem RealMedia (RMVB), jednak i te pliki da się obejrzeć. Program ma polski interfejs :lol:

skoro polecasz odinstlowac subedita znaczy to ze nie jest on wstanie odtworzyc h.264/x.264?

Przyjacielu ,zrobisz jak uważasz ,zawsze możesz wrócić do SubEditPlayer -a , ale po co Ci program i dodatkowo jeszcze instalować do niego kodeki ?

The KMPlayer - ma już w sobie kodeki potrzebne do odtwarzania audio - video…Miałem go dlatego Ci go polecam … naprawdę dobry.

Psi , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

Problem odtwarzania tkwi w kodekach, to, że masz instalowane oddzielnie każdy to masz na plus (mimo, że nie zajmujesz się konwersją video), jeżeli ściągniesz jakąś paczkę kodeków to instaluj śmiało. Część plików Ci się nadpisze a część nie ale i tak będzie działać. filmy 264 potrzebują kodeka Matroshka , który możesz ściągnąć oddzielnie lub w paczce, lecz jak już zdecydujesz się na paczkę kodeków to nie szalej z nią. Wybierz taką najbardziej optymalną do Twoich wymagań, nic zbyt dużo.

Wyrzuć wszystko, zostaw samego ffdshow. Ja tak działam i jest bezproblemowo. W razie kiedy ci zabraknie jakiegoś typu rmvb, h.264 zawsze może doinstalować je oddzielnie :slight_smile:

Dokładnie tak, ffdshow i nic więcej ci nie potrzeba.Usuń wszystkie stare kodeki i zainstaluj najnowszą wersję ffdshow(dostępna na DP).Wszystko będzie chodzić niezależnie jakiego playera użyjesz.Gdyby coś nie działało zawsze możesz doinstalować odpowiedni kodek albo użyć VLC lub MediaPlayerHC, oba mają własne kodeki i nic w systemie nie namieszają.Po usunięciu starych kodeków przeczyść rejestr - ccleaner i dopiero teraz instaluj ffdshow.

BTW - też używam niemieckiej klawiatury :wink: