Pytanie o komornika i firmy windykacyjne

Mam takie pytanie - czy jeśli czegoś nie zapłaciłem w odpowiednim terminie, to czy komornik ma prawo mi przyjść i zabrać tą rzecz, za którą nie zapłaciłem? A co zrobi jak np. powiem mu że ta rzecz została mi skradziona? Czy ma prawo zabrać mi z chaty coś innego co na przykład nie należy do mnie?? I ostatnie pytanie: Czy ktoś z forum się orjętuje czy komornicy pracują we święta??(pytanie bardziej do kogoś kto ma kogoś takiego w rodzinie albo znajomych itp.)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :frowning:

Ma prawo ale najpierw przyjdzie windykator z żadaniem zapłaty zaległych rat ze stosowną premią

Jeżeli instytucja której zalegasz z zapłata skieruje sprawę do sądu to wtedy uruchamiana jest machina komornicza, a komornik może zrobić wszystko to o czym piszesz powyżej.

Raczej nie bo to też ludzie, ale jak trafisz na jakiegoś nadgorliwca to kto wie

:stuck_out_tongue:

Na szczęście jeszcze nie przyszedł do mnie ten windykator, tylko same listy… :smiley:

Lepiej żeby cała sprawa nie trafiła do sądu, bo nie stać mnie teraz na wynajęcie adwokata, a przecież nie mogę teraz robić sobie nowych długów i narażać się na kolejnych komorników… :frowning:

Nie. Jeżeli rzecz nie należy do ciebie nie ma prawa jej zająć.

P.S.

Najczęściej jednak komornik wchodzi na pensje

Chyba że zarabiasz oficjalnie najniższą krajową, wtedy nie może zająć ci pensji.

Znajoma pracuje w biurze komornika, dla nich niema znaczenia czy święta, czy niedziela. Oni za ściągniecie należności mają naprawdę ładną prowizje więc nieodpuszczą.

No i co, nadal nie zamierzasz uregulować należności tylko się cieszysz?

Cieszy się, że ma czas , lol rusz czymś co masz pokryte włosami człowieku !

Masz na myśli nogi czy pupę?