Pytanie o legalność pewnego tricku związanego z fearem


(Spectatorx) #1

Posiadam grę fear combat której cd-key jest zarejestrowany na mnie. Jak powszechnie wiadomo fear combat jest wersją darmową gry pt. fear.

Pewnego dnia pożyczyłem od kolegi feara by sprawdzić mój pewien pomysł...

Zainstalowałem tego feara z cd-keyem, którego używam do fear combat. Po wpisaniu okazało się, że cd-key pasuje bez najmniejszych problemów! !!

Grę po tej instalacji odinstalowałem i oddałem kumplowi, żeby nie było. Zrobiłem to tylko z ciekawości.


(system) #2

Nie jest to legalne bo CD-KEY jest przypisany do jednego produktu a właściwie to dziwne że dało się zainstalować z numerem z combatu :slight_smile: trzeba coś z tym zrobić bo wyjdzie na to że wszyscy co mają combata mogą instalować FEAR-a :slight_smile:


(Dimatheus) #3

Hey !!


(Spectatorx) #4

Ile razy przeczytasz te słowa tyle razy inaczej je zrozumiesz! :slight_smile:

Zadałem to pytanie tylko dla upewnienia się, czy jest tak jak myślę. :slight_smile:

A tak w ogóle to jest tylko ostrzeżenie dla wydawcy fear i fear combat, że powinni wprowadzić przy tworzeniu ich różne akceptowane klucze, bo naprawdę mogą na tym stracić. Ktoś ściągnie sobie piracką wersję feara, otrzyma darmowy klucz na darmowe fear combat i zainstaluje obie gry z tym samym kluczem i będzie widziany nawet przez producenta jako użytkownik legalnej wersji feara.


(system) #5

wypróbuje jeszcze dziś :slight_smile: Cicho sza o tym co tu było :slight_smile: !!


(Azpr) #6

niekoniecznie, piracie wesje gier dostepne w sieci są już jakoś scrakowane, tak jak to ma miejscie w windowsem, co z tego że wpiszesz klucz przy instalacji jak i tak można sprawdzić czy jest to pirat czy nie :wink:


(Spectatorx) #7

AZPR

Nie wszystkie, jest też dużo czystych kopii 1:1, tylko poprostu trzeba umieć szukać. :slight_smile: Bardzo mało pirackich wersji gier jest w jakikolwiek sposób scrackowana, cracki są tylko dorzucane w oddzielnych folderach,a same gierki i ich instalki są czyste, tak jest w zdecydowanej większości takich gier.


(Azpr) #8

Spectator nie wiem dawno nie... tzn. w ogóle nie ściagałem... :stuck_out_tongue: