Pytanie o licencje

Kupiłem sobie nowego laptopa HP z Vistą podobno na licencji OEM. Odpalam pierwszy raz laptopa i włącza się automatycznie instalacja Visty. Mam pytanie w związku z tym. Czy wobec tego trzeba rejestrować Vistę w necie? Gdzie można znaleźć nr seryjny czy też klucz do rejestracji skoro Vista była widać wgrana fabrycznie i nie dostałem żadnego pudełk z żadnym kodem?

Wiec tak:

z 2 tygodnie temu rownie zakupilem laptopa, rowniez HP i rowniez z Vistą.

Na moim laptopie nie bylo trzeba sie rejestrowac pozniej a kod seryjny masz na nalepce na obudowie laptopa.

Pozdrawiam

O dzięki, wcześniej nie zauważyłem. Rozumiem, że tej nalepki lepiej nie zdzierać, a kod gdzieś przepisać i zachować.

Jeśli idzie o rejestrację - to nie jest konieczne w ogóle? Pytam o sytuację w razie jakiejś kontroli.

Witam.

Musisz dokonac rejestracji i masz na to 30 dni jesli nie to będzie bum i format.Acha co do kontroli to i tak masz system legal.

Rozumiem, rejestracja jest konieczna. Uruchamia się jakoś czy trzeba wejść na jakąś stronkę Microsoftu?

Na pasku zadań pokazuje Ci sie chmurka z dwoma kluczami i dymek ile zostało dni do zarejestrowania.Kliknij na nią i postepuj wg.poleceń.Jeśli nie chcesz tak zawsze możesz zarejestrować winde telefonicznie

http://www.microsoft.com/poland/licencje/info/default.mspx

Tutaj masz cos na ten temat.

Jesli nie masz dymka na pasku zadań to wtedy:Start->Uruchom i wpisz

pojawi Ci się to okienko aktywacji a dalej to proste.Pzdr.

Na pasku zadań nie wyświetlają mi się żadne klucze i nie wyskakują żadne dymki :frowning:


edit

Nie ma czegoś takiego jak uruchom po kliknięciu odpowiednika start.

Jesli nie masz dymka na pasku zadań to wtedy:Start->Uruchom i wpisz

pojawi Ci się to okienko aktywacji a dalej to proste.Pzdr.

Nie ma czegoś takiego jak uruchom po kliknięciu odpowiednika start.

:o W menu Start masz na dole URUCHOM-kilkasz i pokazuję sie okienko uruchamiania.

Mówimy o tym samym systemie?

Na dole po kliknięciu znaku microsoftu, który pełni rolę Startu widnieją:

po lewej programy, pod nimi przycisk wszystkie programy a pod nim pole do wyszukiwania

po prawej na dole jest panel sterowania , programy domślne , pomoc i obsługa techniczna a pod nimi przyciski do wyłączania, hibernacji etc.

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 21:00

Mój błąd - juz naprawiłem. Wpisałem i wyskoczyła mi nowa konfiguracja komputera - bez żadnych chmurek czy rejestracji. :o

Jest pewien mały sposób aby aktywować Vistę dopiero po 120 dniach jak kto chcę to mogę powiedzieć jak bo nie chcę mi się teraz pisać :slight_smile:

Ja chciałbym wiedzieć jak noramalnie aktywować. Tamten kod do Uruchom nic nie dał.

OS preinstalowane zazwyczaj są już aktywowane fabrycznie. W Toshibie na pewno.

Aktywacja jest konieczna, a rejestracja nie - są to dwie różne rzeczy, a tak jak powiedział kolega Cpt.Pigmej systemy preinstalowane są już aktywowane - gdyby tak nie było, miałbyś stosowny monit o aktywację. Pozdro :slight_smile:

Rozumiem już teraz. Dzięki za wyjaśnienie. A jest sposób, żeby to sprawidzić jakoś w ustawieniach?

W panelu sterowania w opcjach SYSTEM masz na samym dole sekcję Aktywacja.

w laptopach nie trzeba aktywować systemu

Jeśli chcesz sprawdzić czy masz aktywowany to prawy klawisz myszki na Mój komputer-> właściwości i tam na dole masz napisane

http://www.mydigitallife.info/wp-conten … erties.jpg

U mnie jest napisane, że

System Windows został aktywowany

. Rozumiem, że w ciągu 30 dni nie będę miał autoformata. W takim razie po co jest rejestracja?

Jeśli tak pisze to został aktywowany i możesz z niego w pełni korzystać bez żadnych ograniczeń czasowych, czy funkcjonalnych.

Aktywacja to proces obowiązkowy, w którym twoja kopia (klucz produktu i pewne identyfikatory sprzętu) zostaje niejako zapisana w bazach danych MS, aby nikt inny nie mógł korzystać z twojego klucza.

Rejestracja to proces dobrowolny, w którym podajesz do MS swoje dane osobowe, maila, itd. Dzieki temu mogą Ci przysyłać spam i bierzesz udział we wszelkich atrakcjach dla zarejestrowanych użytkowników (w tym pomoc techniczna).