Pytanie o Maturę

(Lost World) #1

Witam

Mam pytanie o maturę , czy jeżeli ktoś pisze z 4 przedmiotów maturę i z 3 zdaję a 4 nie , to jak to jest liczone?

@edit

Inaczej , czy jeżeli ktoś pisze maturę z 4 przedmiotów i zdał tylko z trzech , i składa podanie na uczelnie(załóżmy że uczelnia wymaga tylko z tych 3 co napisał poprawnie) , to jak to jest uznawane?

(flaszer) #2

Popatrz - zdajesz 3 przedmoty obowiazkowo tj j.polski, j.obcy i jeden wybrany. Aby zdac mature musisz zdac wszystkie te przedmioty na min. 30%. Jezeli zdecydujesz sie na wiecej przedmiotow, to sa one dodatkowe (jezeli nie zdasz to nie wplywa to na mature) ale mozesz je miec wybrane jedynie na poziomie rozszerzonym.

(sosen86) #3

jeżeli to jest dodatkowy i jeżeli ten przedmiot nie jest brany pod liczony przez uczelnię to nie ma problemu w żaden sposób nie wpłynie to na wynik. nikt nie zwraca uwagi na przedmioty które nie są brane przy rekrutacji na dany kierunek

(Lost World) #4

Dzięki bardzo mi pomogliście , pozdrawiam.

(Radziunakon) #5

W przyszłości dojdzie jeszcze matematyka? Ja mam jeszcze takie pytanko , jeśli wybiore język obcy angielski na maturze, to jako przedmiot wybrany mogę wziąć język niemiecki?

(sosen86) #6

jako przedmiot dodatkowy możesz

(Lukaszk 89) #7

...tyle że zdajesz wtedy go na rozszerzonym(ale zdać nie musisz).

(zgredzio) #8

Ja urodziłem się w 1991r. i już będę musiał zdawać matmę. Wtedy będzie trzeba zdawać j. polski, j. obcy, matma i przynajmniej jeden dodatkowy przedmiot.

(Lukaszk 89) #9

Wtedy trzeba będzie się napocić trochę :smiley: .Mi z resztą to różnicy by nie robiło.Zdaje się matmęto i fizę trzeba zdawać żeby się dostać gdzie się chce.Coż.Takie życie.

(sosen86) #10

matma przynajmniej ta na poziomie podstawowym będzie wtedy napewno dosyć łatwa. natomiast i tak jeśli ktoś myśli o studiach to tak czy tak musi coś dobrać bo zazwyczaj uczelnia bierze pod uwagę jeszcze jakiś przedmiot

(Jadwiga Poczta) #11

noooo, i wtedy już nie będzie się mówiło: matura to bzdura... trzeba będzie trochę się namęczyć, żeby zdać. dlatego cieszę się bardzo że mnie to ominęło bo matmy nienawidzę :smiley:

(Lukaszk 89) #12

Ba no, jak większość dziewczyn :twisted:

Bo chyba jesteś dziewczyną :stuck_out_tongue:

(Jadwiga Poczta) #13

wcale nie zgadzam się z tym, że większość dziewczyn nie lubi matmy... aczkolwiek prawda jest taka, że np. polibudy są zdominowane przez facetów, stąd akcje typu "dziewczyny na polibudę"

chyba jesteś dziewczyną :smiley: fajnie to zabrzmiało

(Lukaszk 89) #14

No wiesz, po nicku nigdy nie wiadomo :stuck_out_tongue: .

Hmm.a co do dziewczyn na polibudzie...Chyba tam pójdę więc by się przydały :twisted: :twisted: :twisted: ...

(sosen86) #15

a ja nie lubię polskiego i też musiałem pisać to niech dziewczyny się z matmą pomęczą :stuck_out_tongue: niekoniecznie będzie się mówiło że matura i bzdura. bo i teraz jak masz ze wszystkiego po 50% to zdasz bez problemu ale z taką maturą raczej trudno dostać się na jakąś państwową uczelnię. chodzi o to jak jest zdana. A co do matmy to według mnie powinna być w miarę łatwa na podstawowym ponieważ nie każdemu to jest potrzebne np. na studiach i nie każdy musi się w tym czuć dobrze

(Lukaszk 89) #16

Dobrze mówisz :smiley: .Zgadzam się :smiley: