Pytanie o monitoring samochodu

Cześć. Moja znajoma parkuje samochód w parkingu podziemnym pod blokiem. Ostatnio dwukrotnie ktoś jej przebił opony. Zapytała mnie o możliwość instalacji kamery w samochodzie, która by nagrywała w trybie ciągłym, co się dzieje za szybą. Rozumiem, że kamera musiała by być stale podłączona do akumulatora nawet przy wyłączonym silniku. Możecie coś polecić ? Coś ? Ktoś ?

Po co w trybie ciągłym? Wystarczy że będzie załączać nagrywanie po wykryciu ruchu. Taka kamera nie musiałaby być cały czas podłączona do akumulatora i odpada też problem z pojemnością pamięci na której będzie odbywał się zapis wideo.

Do tego typu rzeczy ja bym poszedł najprostszą drogą i użył po prostu fotopułpaki.

A jeżeli nie wykryje ruchu “bo coś tam nie zaskoczy” albo ruch będzie za mały albo będzie za mało światła ??? Jeżeli ma załączać nagrywanie to musi być w trybie czuwania (czy tam jak zwał, tak zwał) czyli musi pobierać skądś energię. Wniosek - musi być na stałe podłączone do akumulatora, no bo chyba bateriami nie będzie zasilana.

Nie martw się o to. Ta z mojego linka wykrywa ruch z 25 metrów a przecież jak chcesz mozesz kupić jeszcze lepszą. Kamera która wykrywa ruch z 25 metrow nie ma prawa nei wykryć ruchu metr, dwa od obiektywu. A żeby przebić oponę w samochodzie trzeba do niego podejść. Ona już wykryje ruch i zacznie nagrywać zanim jeszcze intruz podejdzie do samochodu.

Nie musi bo jest na baterię. Czytałeś w ogóle opis tego urządzenia?

Na swoim miejscu postojowym parkuje? :wink: