Pytanie o monitory LCD 15"

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu monitora, ale póki co ceny jeszcze nie są na tyle atrakcyjne (przynajmniej dla mnie) żeby “lekką ręką” wydać te 600-900 zeta na coś porządnego z przedziału 17-19 cali. Pozostaje ewentualnie opcja 15 cali. Ale nie będę się Was pytał o wybór marki, modelu, itp. Chodzi mi o coś innego - z tego co wiem są/były monitory LCD 15", których widoczna powierzchnia ekranu miała wymiary zbliżone do 17-tek CRT (znajoma informatyczka pokazywała mi kiedyś jakiegoś bodajże Samsunga i własnoręcznie mierzyła linijką wysokość i szerokość widocznej części ekranu). Czy orientujecie się czy są takie egzemplarze w sprzedaży? Bardzo proszę o pomoc, bo sam w internecie nie mogłem takich danych znaleźć…

Pozdrawiam.

tak są w sprzedaży! sąto wszystkie marki i wszystkie modele :wink: bowiem wszystkie monitory LCD mają mierzoną przekątną aktywnej matrycy, a przy wszystkich monitorach CRT podaje się wartość całego kineskopu, a nie aktywnego obszaru.

dołóż parę zet… i kup minimum 17 cali … jak ci brakuje kasy, to Ci pożyczę … ale nie wchodź w 15 cali, to cofnięcie w rozwoju :mrgreen:

Jak dobrze poszukasz to kupisz LCD 17" za ok.500zł. Monitory 15" nadają się TYLKO do sklepów, a nie np. do oglądania filmów czy grania.

Hehe, dowcipasy :wink: Mam teraz Samsunga SyncMaster 765MB i takie wymiary ekranu mnie zadowalają. Monitor (odpukać) sprawuje się doskonale, ale drzaźni mnie to, że zajmuje 1/2 powierzchni biurka i uniemożliwia np. spożycie posiłku podczas prac przy kompie (bo koryto… tzn. talerz się nie mieści) :wink: Ale dzięki za rady.