Pytanie o najlepsze programy antywirusowe

Witam. Mam pytanie: jaki aktualnie program antywirusowy jest bardzo dobry i jak najmniej zamulający kompa. Na necie znalazłem artykuły sprzed roku i więcej. Ja używam Avira AntiVir PersonalEdition Classic. I są jakieś problemy z aktualizacją, ale nie o to w tym momencie chodzi. Jeśli w złym dziale zamieściłem posta przepraszam, ale wydaje mi się ze to jest najlepszy dział. Pozdrawiam.

Darmowy - Avira classic, Płatny - F-secure anti-virus lub avira premium.

ci powiem że zainstalowałem G-Date z pcformatu, i mi nieco zmulił kompa, wcześniej miałem

Avire Classic, i byłem zadowolony z tego antyvira, uratował dupsko windzie nie jeden raz,

i nie mulił, i zastanawiam sie czy nie lepiej będzie powrócić do Aviry…

Osobiście używam Nod32 i jest świetny ( moim zdaniem ). Nie obciąża kompa, w tej chwili CPU=0% a pamięć=3672K

ja uważam, że NOD32 nie jest dobrym programem antywirusowem, ale dla każdego co innego. Prosze o kolejne propozycje z antywirusami dobrymi lecz niezamulającymi.

Polecam Avira, Nod, f-secure. :smiley: Nie polecam Panda, g-data, Avast. Mocno mulą PC. :evil: Może być Kaspersky, ale czasem odcina neta. :expressionless:

Polecam Kaspersky Internet Security 7 z wszystkich z ktorych korzystałem jest najlepszy. U mnie mało obciąża system

Było o tym już nieraz na forum np. zobacz - http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/

Zamykam temat!