Pytanie o niekaralność. Jak to jest

Zastanawiam się jak to jest.

Chciałem iść na kurs instruktora jazdy.

Wszystkie wymagania spełniam tylko mam wątpliwości co do jednego:

“Zaświadczenie potwierdzające, że osoba nie była karana wyrokiem sądu za przestępstwa lub wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym: zaświadczenie o niekaralności z sądu, zaświadczenie o niekaralności z policji”

I teraz chodzi o to, że kilka lat temu jak miałem 18 lat zrobiłem głupi wyczyn.

Użyczyłem sobie cudzą własność- wartość do 250zł.

Do dziś tego żałuje- ale trzeba płacić za głopotę w tym wieku.

I teraz czy jeśli bym chciał pismo o niekaralności to będzie tam ten wyczyn?

Bo ja żadnej sprawy w sądzie nie miałem. Uregulowałem karę. DOstałem wtedy kilka godzin w Urzędzie Gminy i po sprawie.

W sądzie nie byłem ani razu.

Czy takie wykroczenie jest w kartotece sądowej czy jest to traktowane tylko jako wykroczenie?

Jak to wygląda?

Chyba odpowiedź jest przed Tobą.

Tu jest napisan, że za sprawy przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym…więc dwuznacznie można to odebrać.

Gdybyś jeszczenie nie kapował : przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Nie ma tu mowy o kradzierzy.

Ja tu dwuznaczności nie widzę

Przez przypadek się skopiowało.

Czyli mogę iść na takowy kurs ?

Jeśli dostaniesz zaświadczenie o którym mowa, a zapewne dostaniesz, to możesz “kursować”.

Skoro pracowałeś społecznie to zastosowano wobec Ciebie ograniczenie wolności w formie właśnie prac społecznych. Z tego co się orjentuje to taką kare nakłada sąd. Może zgodziłeś się poddać dobrowolnie karze i odbyło się bez rozprawy. Przynajmniej tak mi się wydaje sam miałem podobną sprawe ale ja się nie zgodziłem na proponowaną kare i dostałem warunkowe umożenie a wiec brak wpisu w kartoteke. W Twoim wypadku prawdopodobnie masz wpis o przyznanej karze, ale najłatwiej będzie iść i sprawdzić samemu…

No dostać to dostanę.

Tylko takowe zaświadczenie bierze się z sądu.

Zastanawiam się czy tam będzie ten wyczyn.

Bo to nie była sprawa karna tylko wykroczenie.

I zastanawiam się czy wykroczenia też są na tej liście.

Ale przeczytaj (ze zrozumieniem) o czym masz mieć zaświadczenie.

Na to nie patrz.

Na bardziej ogólnopolskiej stronie jest to zapisane tak:

“Niekaralność wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium do spraw wykroczeń za przestępstwo LUB wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym”

i co powiesz teraz ?

To samo. Tu chodzi o ruch drogowy nie o przestępstwo samo w sobie. No chyba, że chodzi o… lub czasopisma.

W skrbówce żądają np. zaświadczenia o przestępstwach skarbowych.

Może się przyda:

http://www.naukajazdy.pl/assets/modules … e348667f7c

Tu w sumie też nikt konkretniej odpowiedzi nie potrafi podać pod tym linkiem co wysłałeś…