Pytanie o pamieć RAM w trybie Dual Channel

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Otóż moja siostra ma laptopa Toshiba L500 1FW,który posiada na pokładzie fabrycznie 2GB RAM DDR2 o szybkości 800Mhz,która pracuje w Singlu ponieważ to jedyna kość w nim,ale jest drugi slot na pamięć a ja posiadam zbędne mi 512MB DDR2 tylko że 677Mhz i innego producenta. Wcześniej te pamięci podłączyłem razem ogólnie wszystko działa i śmiga lecz chodzi mi o to czy to się opłaca mieć 2,5GB w Dualu 667Mhz. Czy może być możliwa jakaś róznica w szybkości pracy laptopa? Bardzo proszę o pomoc:)

O trybie Dual Channel decyduje producent płyty głównej, więc przypuszczam, że gdyby laptop miał możliwość obsługi pamięci w trybie Dual to byłyby fabrycznie zainstalowane 2 kości pamięci (2x 1GB).

W CPU-Z jak sprawdziłem pokazywało że pracuje w Dual Channel. Płyta max.obsługuje 4GB pamięci. Chodzi mi tylko o sens tego i czy warto jeżeli tak zejść troche z prędkości na rzecz Dual Channel i czy to by nie mijało sie z celem. Nie jestem doświadczony w tym dlatego sięgam waszych porad :slight_smile:

ale raczej takie same 2GB RAM DDR2 o szybkości 800Mhz

Jeżeli braknie Ci pamięci to wsadź, a jak nie to nie :smiley:

Takie same tzn,że tylko 2x2GB?

Moim zdaniem nie ma sensu wkładanie 512MB ramu wiele to nie da a minimalnie zwolnią szybsze moduły co innego gdyby to były pojemniejsze pamięci czyli 2GB 800MHz i do tego 2GB 667MHz efektywniejsze by było zastosowanie tego wtedy.

jeszcze pytanko jaki masz system 32 czy 64 bity?

Win 7 Ultimate 32bit

Dodane 03.10.2012 (Śr) 14:33

Chyba nikt się już nie odezwie,tak więc zostane przy Singlu z 2GB,chyba że na dniach kupię drugą 2GB taka sama jak dostane :slight_smile:

Jeśli masz taką możliwość to opłaca Ci się wziąć drugą taką samą kostkę, inczej bym się w dokładanie ramu nie bawił.

No i dlatego chyba tej 512mb nie będę dokładał do niego,chociaż jakby ten Dual Channel miał jakiś mały wpływ na wydajność to na razie bym ją wsadził,póki nie kupie nowej kostki