Pytanie o pamięci ram

Witam. Jestem laikiem dlatego chciałbym aby ktoś w miarę zrozumiale postarał mi się wyjaśnić. Używając programu do specyfikacji natknąłem się na informacje że moje kości ram działają w trybie(?) 667mhz czyli o połowę mniejszym niż na oznaczeniu: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G).

  1. to dobrze czy źle ? serio się nie znam :stuck_out_tongue:

  2. ewentualnie jak to naprawić

moja płyta główna: Gigabyte GA-H61M-S2-B3

z góry dzięki :slight_smile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

“Architektura dual-channel (dwukanałowa) – technologia stosowana w kontrolerach pamięci, do wydajniejszej obsługi pamięci RAM. Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych pomiędzy kontrolerem pamięci, a pamięcią RAM”

Ok, czyli w sklepie zamontowali mi w trybie dual channel to w takim razie nie powinno wyświetlać 2666mhz ? Tak zrozumiałem #-o

667*2=1334 patrz 1333, wszystko jest w porządku.

onequestion2 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nic nie trzeba naprawiać . Wszystko jest ok . Dual channel nie ma nic do tego ,że twoje ramy pracują na 667 Mhz a nazwę mają PC1333 . To raczej taki chwyt marketingowy . Ramy PC667 pracują na 333 Mhz , PC800 na 400 Mhz itd . Dual channel działa , gdy masz podłączoną parzystą liczbę kości ram ( 2 lub 4 o ile płyta obsługuje ) , oznacza to ,że są wysyłane jednocześnie dane do 2 kości a nie osobno ( najpierw do jednej a później do drugiej ) .

onequestion2 , zapoznałeś siew ogóle z linkami które zamieściłem w poprzednim poście? Wydaje mi sie że chyba nie, albo nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co tam jest napisane.

Spróbuj jeszcze raz.