Pytanie o parawa autorskie w internecie?

Mam takie pytanie czy jak ktoś robi strone internetową i skopiuje coś z mojej strony to jak doda na dole źródło i adres do mojej strony to wystarczy??

Jak to wyglada??

To zależy od konkretnego przypadku - poza treściami objętymi prawami autorskimi - myślę, że należy do dobrego tonu podać autora pod kopiowanymi treściami.

a ja mam dodatkowe pytanko podłącze się. A więc czy jak napisze sobie czytnik rss w php i umieszczę sobie wiadomości z gazeta.pl na stronie za pomocą tego czytnika to naruszam prawa autorskie?

To nie wiesz o co pytasz?

Proszę nazwać temat konkretnie.

W twoim interesie jest zadbać o swoją stronę, dobrze umieścić jest informację na jakich zasadach można używać treści które sam stworzyłeś. Możesz zainteresować się licencjami CC lub innymi i dobrze by było informować odbiorców o sposobie licencjonowania treści. W 18. numerze Dragonia Magazine jest artykuł o licencjach - może się przydać.

O podłącze się :wink:

Jeżeli wykonałem stronę (kod i grafika) jak mogę nadać na to jakieś prawa, żeby móc wykazać, że jestem właścicielem?

nadawanie praw, nie ma nic wspólnego z wykazywaniem bycia właścicielem. prawa autorskie przysługują autorowi już od momentu rozpoczęcia pracy nad utworem (tak ustawa określa ogół przejawów działalności twórczej - czyli chociażby grafikę, muzykę, czy teksty pisane) chociażby utwór ten, nie został ukończony. kwestia zaś udowodnienia autorstwa, zależy od nazwijmy to medium - dla grafiki będzie to przykładowo plik w formacie surowym, czyli np. RAW albo PSD, dla tekstu pisanego, może wystarczy udowodnić, że samemu się gdzieś opublikowało wcześniej dany tekst

A gdybym chciał sprzedać komuś stronę? To wystarczy po prostu oddać domenę?

strona to nie sama domena, sprecyzuj co chciał byś sprzedać

Jeżeli masz na myśli stronę + domenę…to zależy już od uzgodnienia między sprzedającym a kupującym. Możesz np. sprzedać stronę i zrzec się praw do niej lub nie.

Ps. Znajoma mi kiedyś mówiła że strona jest ZAWSZE Twoja, bez względu na umowę między Tobą a kupującym.