Pytanie o partycje

mam zamiar zakupić dysk o większej pojemności (od 80 gb do 120 gb) ,ale mam jak narazie dwie partycje na 40 gigowym dysku (25 gb i 15 gb) i na tych partycjach dwa winy. i moje pytanie brzmi czy jak zakupie nowy dysk to bedzie on rozpoznował te podzielone partycje czy ponownie trzeba będzie partycjować dysk (celem zakupienia nowego dysku jest 3 win) :?

p.s redakcja Komputer Świata nie raczyła odpowiedzieć na mój post :evil: :expressionless: może Wy mi pomożecie ? mam taką nadzieje :slight_smile:

To nie dysk rozpoznaje drugi dysk,tylko oprogramowanie na nim zamieszczone. Wszystkie systemy powinny widzieć oba dyski po założeniu. Chyba,ze obecnie,na jednej z partycji masz Windows 98,a nowy dysk sformatujesz w NTFS,to wtedy Win98 go nie będzie widział.

spoko rozumiem, tylko tak dla pewności spytałem a nie że z innego mniej normalnego powodu :slight_smile:

na jednej partcji mam 98 a na drugiej win xp a zamierzam jeszcze linuxa zainstalować , co o tym sadzisz Damian? Sugeruje sie twoimi podpowiedziami ponieważ widze że dobry z ciebie komputerowiec

Ja sądze,że niema najmniejszego sensu instalowanie 3 systemów. 2 w zupełności powinny wystarczyć. Chyba,ze masz w związku z tym jakieś cele wyższe. Ja zrobiłbym tak,że po założeniu nowego dysku ustawił aby nowy bootował się jako dysk drugi, i na starym zainstalował Windows98 ,a na nowym XP. Ze starego zrobiłbym pojedyńczy dysk(bez partycji) a nowy podzielił na dwie. Jeśli chcesz aby 98 widział nowy dysk sforamtuj (ten nowy) w systemie FAT32.

masz racje! ale ja zainstaluje sobie nowy dysk a wtedy dopiero pomyśle jaki windows wybrać :smiley: thx =]

p.s ale jakby co to twa propozycja też jest bardzo słuszna

mam jeszcze jedno pytanie! mi na xp-ku nie wykrywa karty sieciowej co prowadzi do tego ze nie mam neta, a wszystkiego próbowałem - starałem sie skonfigurować łącze itp itd. ale nic nie wyszło, wiem ze głupio brzmi pytnie sie ciągle o pomoc ale jestem bardzo ciekawy co tam nalezy zrobić czy na nowo zainstalować siecówke czy może coś innego :?

A instalowales stery?? A w biosie jest wlaczona?? (w ogole nie wiem czy w biosie taka opcja jest)??

Pytanie czy sieciówke masz zintegrowaną z płytą i tu faktycznie może być nie włączona w biosie lub uszkodzona lub trzeba zainstalować stery z dysku CD do płyty głównej do XP,jak nie masz to strona producenta płyty i pobrać ster do twojego modelu do XP.

Czy karta PCI,wyczyść złącze dobrze osadz i XP powinien wykryć i w większości przypadków zainstalować ster lub doinstaluj ster do karty z dyskietki lub CD lub sieciówka uszkodzona.

macie racje, nie sprawdzałem na biosie czy karta jest włączona :expressionless: qrde :? thx =] sprawdze :smiley:

Ale rzeczesz,iż nie wykrywa jej na XP co wygląda na to,że na innych systemach ją wykrywa. Jeśli tak jest,to nie będzie to wina biosu :smiley: