Pytanie o pionową kreskę na matrycy

Mam możliwość kupienia laptopa Acera 5530.

Bo mój acer 5530 padł.

Siadła w nim chyba grafika bo ani nie daje obrazu po HDMI ani na matrycy.

 

Znalazłem identyczną sztukę, jednak widzę, że ma pionową kreskę na matrycy.

 

I moje pytanie, czy to wina matrycy czy grafiki może być?

Bo jeśli matrycy to mam identyczną w tym padniętym, więc mógłbym przełożyć i kreski by nie było.

Sprzedający mówi, że to wina matrycy, ale wole się upewnić.

 

 

Fotki tego defektu…

 

 

 

 

Co o tym sądzicie ?

 

Czy lepiej dać sobie spokój, bo to objaw padającej grafiki, i kolejny 5530 dołączy do poprzednika, który już jest bezużyteczny ?

Siema

 

Powiem Ci na moim przykładzie. Miałem Acera 5220 i tych kresek było na pół ekranu z jednej strony(takiego kupiłem). Zaniosłem do sklepu komputerowego który prowadzi trochę serwis(wymiana czegoś na miejscu) okazało się że do wymiany jest taśma łącząca płytę z matrycą. Z biegiem lat od otwierania i zamykania taśma po prostu popękała. Wymienili za 40 zł (cos koło tego) i było ok. Może u Ciebie jest to samo.

Taśmę też mam, bo poprzedni mam w całości.

Więc przełożenie taśmy to nie problem.

Po prostu chcę wykluczyć uszkodzenie grafiki, bo jak mówiłem mam takiego samego laptopa z uszlem kodzoną grafiką, wiec przełożyć to nie problem o ile to taśma/matryca czy inwereter.

W dodatku ten ma napęd blu ray :slight_smile:

A możesz podłączyć inny monitor pod vga albo tv pod hdmi?  TO powinno wykluczyć uszkodzenie karty graficznej.

Ani VGA nie trybi ani HDMI ani wewnetrzna matryca.

Diody led się palą, ale ciągle ciemność.

Tak więc zdecydowałem że nie opłaca się go robić.

 

Jeśli chodzi o mojego, a jeśli chodzi o ten co są fotki to nie jest mój tylko czyjś z allegro, który mam zamiar kupić, ale w sumie mogę zapytać czy pod TV nie ma tego paska.

Jeśli jest uszkodzona grafika to na innej rozdzielczości również pod TV byłaby ta kreska?

To chyba wina matrycy jednak.

 

Z reguły to uszkodzona matryca.

Laptopa kupiłem, dziś od razu podmieniłem matrycę, z inwerterem i przewodem - całą pokrywę generalnie żeby nie odklejać matrycy…

Od 1 strzała również kreska ale na środku, a ta na tej kupionej z laptopem jest na boku…

Co może być przyczyną ?

Wydawało mi się, że na tym który mi padł kreski żadnej nie było…

Widać grafika jest zepsuta, spróbuj podpiąć do monitora i sprawdź czy tam problem wystepuje.