Chyba jednak nie, ponieważ sam właśnie przed chwilą nagrywałem CD-R (audio) nie zamykałem a i tak na koniec procesu nagrywania było “zamykanie płyty”…później chciałem dograć i nie dało rady…program widział płytę jako już “ZAPISANĄ”…
No nie wiem. Zawsze odznaczam zamykanie płyty, ale to w burnaware free.
Zrobiłem testowo kopię wszystkich folderow i rejestru płatnego program. Przyda się za zapas.
Nagrywając pliki .wave czyli Audio-CD nagrywarki komputerowe z automatu zamykają sesję. Zaś pliki .mp3, .wma i inne skompresowane, po nagraniu ich można zostawić tak zwaną otwartą sesję a taką płytę CD-R można odtwarzać na komputerach i tylko na niektórych odtwarzaczach. Do takiej płyty można później dograć utwory a nawet niektóre “usunąć”. Oczywiście takie usuwanie z płyty CD-R nie oznacza faktycznej kasacji danego pliku tylko następuje usunięcie z listy plików. Miejsce po tak usuniętym pliku będzie nadal “zajęte” ale nagrywarka nie będzie tego pliku odtwarzać jakby w ogóle go nie było na płycie.
CD-R - Compact Disk Recordable
CD-RW - Compact Disk ReWritable
Pierwszą nagrasz jeden raz - tak, można też pliki usuwać w kolejnych sesjach, ale nie zwolnią one dostępnej pojemności.
Na drugiej możesz nagrać, dograć, a po wszystkim możesz skasować i wyczyścić płytkę z danych. Na takiej płycie możesz wykonać nagranie danych nawet kilkunastokrotnie.
Dużo więcej. Kilkadziesiąt razy nawet to robiłem i pewnie więcej by się udało. W specyfikacji w internecie piszą, że 1000 razy można nawet nagrać tę samą płytę.
Pewnie zależy od producenta. Mnie udawało się nagrać kilkadziesiąt razy i płyty sypały błędami w czasie sprawdzania kompilacji. Ale fakt - to było genialne rozwiązanie, gdy trzeba było przenieść dane na inny komputer, a pendrive-y były drogie. Bo o zastosowaniu płyty w In-CD wspominać nie będę.