Pytanie o potrzebę wymiany zasilacza

Witam.

Przymierzam się aktualnie do zakupu nowej karty graficznej i mam dwa pytania.

Pytanie pierwsze:

Mam na oku ten model, http://www.techplanet.pl/index.php?k=8& … ltr=szukaj i chciałbym się dowiedzieć czy mój obecny zasilacz “OCZ MODXSTREAM-PRO 500W”, sobie z nim poradzi, czy trzeba będzie wymienić i jego.

Jeśli konieczna będzie wymiana, to prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego.

Pytanie drugie:

Biorąc pod uwagę cenę w/w karty graficznej, czy istnieje ewentualny mocniejszy odpowiednik od Nvidii, czy ten radeon będzie dobrym wyborem?

Zaznaczam iż chciałbym nabyć kartę, która wystarczy mi na kilka lat w przód…przynajmniej na dwa, na której będę mógł grać spokojnie we wszystkie pozycje na maksymalnych ustawieniach.

A może niebawem ma wyjść jakiś lepszy model i warto poczekać?

Prosiłbym o porady, od osób które znają się na sprzęcie i są w nim na bieżąco.

Po pierwsze bez sensu jest kupowanie karty za 2 koła, która ma niby starczyć na kilka lat. Nie oto w tym wszystkim chodzi. Sprzęt się co jakiś czas modernizuje, niestety nic nie starcza na kilka lat:) Tak więc kupno HD 5970 jest nie opłacalne. Widzę, że teraz masz HD 4850 i chcesz ją wymienić na coś wydajniejszego, a więc spokojnie bierz GTX 460 1 GB lub HD 5850…Naprawdę posłuchaj mnie :stuck_out_tongue:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=63128

http://www.kombo.krakow.pl/index.php?id … GIGNVD0203

Pewnie kilka osób powie, czemu doradzam takie karty, jak ma kasę to niech bierze to na co go stać, ale liczy się też rozsądek i opłacalność :stuck_out_tongue:

Powiem Ci, że nie wiem czy Twojemu zasilaczowi starczy mocy, powinien dać radę, ale nie dam głowy uciąć.

Co do alternatywy nVidii - tutaj masz GTX 480, który nie będzie miał problemów w postaci mikroprzycięć, spadków wydajność itd., co jest charakterystyczne dwurdzeniowych kartach/SLI/CF. Natomiast GTX 480 będzie ciągnął porównywalnie prądu, będzie ciepły (chociaż nie wiem w czym to przeszkadza, jak karta jest przystosowana do takich temperatur) oraz może się okazać głośny, chociaż jeśli pobierzesz najnowszy BIOS i najnowsze sterowniki może się okazać dobrą alternatywą. Niedługo mogą wyjść (nie jest powiedziane, że wyjdą) takie karty jak: GTX 475, GTX 485 od nVidii. Ta pierwsza jest na rdzeniu GT104, więc chłodniejsza, cichsza i mniej prądożerna, a ta druga na pełnoprawnym i odblokowanym GT100 (nie mam pojęcia czym będzie ta karta chłodzona…).

Do takiej karty warto podać resztę sprzętu. EDIT - już widzę jaki sprzęt :stuck_out_tongue: , więc lepiej brać GTX480/470, ewentualnie poczekać na GTX 475/485.

Pozdrawiam!

Niby dobry,ale może się okazać,że do karty za 2000 zł,musisz dorzucić jeszcze ok 700 zł na odpowiedni zasilacz,bo będzie np. potrzebne 800 W,często pisze to w wymaganiach kart,bo te lubią pociągnąć mocy pod obciążeniem

Co za bzdury :stuck_out_tongue:

Zasilacz za 700zł? Ma elektrownię robić w domu?

Ja podaje tylko przykład ?,są płyty główne,gdzie można wsadzić nawet 3 karty graficzne :stuck_out_tongue:

Tak, są, ale po co? Żaden zwykły użytkownik tego nie zrobi, na pewno nie po konsultacjach tutaj na forum :smiley: Dużo lepiej kupić jedną, a porządną kartę graficzną. Z resztą od samego początku nie mówimy o 3 kartach :wink:

Witam ponownie.

Więc teraz rozważam między dwiema możliwościami podsuniętymi w pierwszej odpowiedzi.

Mianowicie między GTX 460 1 GB

http://www.kombo.krakow.pl/index.php?id … GIGNVD0203

lub HD 5850.

http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=63128

Którą z nich brać?

Bierz GTX 460, możesz poszukać jeszcze wersji Cyclone od MSI (ta jest najcichsza, najchłodniejsza i najbardziej podatna na OC), tylko nie zapomnij jej podkręcić, bo OC na tych kartach daje bardzo duży przyrost wydajności, właściwie ta karta dogania GTX 470.

Pozdrawiam!

Dzięki za radę.

Temat więc został wyczerpany.

Dziękuję wszystkim udzielającym się za pomoc:)

Pozdrawiam:)