Pytanie o powiadomienia z gg na telefonie

pytanie o powiadomienia w gg na telefonie

Witam mam pytanko do jakich powiadomień odnoszą się kategorie powiadomień gg ustawienia telefonu—>ustawienia powiadomień---->GG…? które ustawiamy w ustawieniach "powiadomień aplikacji gg…tzn jakie to np. powiadomienia “inne” a jakie “ikona statusu”?.. bo “wiadomości” to wiadomo o co chodzi a te dwie pozostałe?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Hej,

Nie wiem, z jakiej wersji androida korzystasz. Jeśli chodzi o ikonę statusu, to powiadomienie oznacza wyświetlanie ikony GG na górnej belce (tam gdzie status baterii, połączenia i zegar). Podejrzewam, że powiadomienia inne to informacje wyświetlane przez aplikację - czyli na przykład przypomnienia o nowej wersji.

Pozdrawiam,
Dimatheus

No Oki ale jak to rozumieć że w powiadomieniach “ikona statusu” można też wybrać “dźwięk”? Ale to co piszesz jest bardzo możliwe :)… No ale właśnie spróbowałem zaznaczyć tą opcję “ikona statusu” włączyłem gg, zmieniłem status, zminimalizowalem gg no i żadnej ikonki nie widzę… A może to dlatego że po aktualizacji gg teraz jakby non stop chodzi w tle ale tego nie widać, jak myślisz?

Ja cały czas widzę ikonkę GG w belce na górze ekranu i jak ją ściągnę, widzę też aplikację w powiadomieniach wraz z ustawionym przeze mnie statusem. Dźwięki mogą dotyczyć tego, że jak zmieni się Twój status - bo można mieć status automatycznie zmieniający się po jakimś czasie bezczynności - wtedy pojawi się określony dźwięk. Na pewno zobacz, czy w systemie nie masz jakiś aplikacji, co optymalizują system i wyłączają te apki, które w danej chwili nie są wykorzystywane. Żeby nie było tak, że Ty GG włączasz, minimalizujesz, a system wtedy ją ubija.

Oki sprawdzę :slight_smile: swoją drogą dzięki za wyczerpującą pomoc :slight_smile: tylko dziwne jest to, że wcześniej przed aktualizacją gg można było zminimalizować gg i rzeczywiście było widać ikonę statusu na belce a po aktualizacji tego nie ma. Mało tego gdy np zamknę gg (jest wyłączone, nie ma żadnych okienek) to i tak jakby działa w tle “niewidocznie” bo wszystkie wiadomości normalnie przychodzą i się wyświetlają więc jakbyś odniósł się do tego? :slight_smile:

PS. Mam Sony Xperie X performance z androidem 8.0.0 oraz nie mam żadnych aplikacji które by wyłączały gg :slight_smile: więc pytanie… Dlaczego nie ma ikonki gg na belce skoro wcześniej przed aktualizacją była? :slight_smile:

Właśnie się dowiedziałem od twórcy apki że aby wyłączyć gg trzeba się wylogować… Innej możliwości nie ma, ciągle działa jakby w tle… Więc pytanie do Ciebie :slight_smile: czy to że teraz nie ma ikony statusu na belce powiadomień to może być spowodowane tym że była aktualizacja gg i wcześniej przed aktualizacją rzeczywiście ikona statusu była widoczna na belce? Reasumując: powiadomienia “ikona statusu” dotyczyła gg przed aktualizacją i po aktualizacji gg po prostu ta funkcja została ale nie da się z niej korzystać. Może to być prawda? :slight_smile:

Ciężko powiedzieć. Może w ustawieniach nie masz odpowiednio ustawionego statusu. Kliknij w ustawienia GG i w sekcji Powiadomienia zobacz, jak ustawiona jest ikona statusu. Powinna być albo domyślna, albo zależna od statusu.

Jak wrócę z pracy, czyli wieczorkiem to spróbuję Ci pokazać zrzut ekranu jak wyglądają u mnie powiadomienia gg… Bo z tego co widzę to nie mam takich opcji do wyboru o których Ty piszesz :slight_smile:

Ale to są ustawienia w samej aplikacji GG.

No właśnie nie mam takich opcji mam tylko takie:

  • dźwięk powiadomienia
  • powiadamiaj o każdej wiadomości
  • dodatkowe ustawienia powiadomień… Jak otworzę to to przenosi mnie do powiadomień jakby w telefonie apki gg… Tak więc możliwe że mamy inne wersje gg :)… Nie no znowu jaja :smiley: teraz widzę że nawet nie mam opcji “wyloguj”… A jaką wersję gg Ty masz?

Ja mam wersję 4.15.0.20393.

No to nie rozumiem tego mam taką samą wersję, więc w czym problem? A u Ciebie też brakuje opcji “wyloguj”? No i dlaczego ja nie mam tej ikony statusu na belce a u Ciebie jest?

Ja opcję wyloguj widzę, podobnie jak ikonę na belce. Może warto przeinstalować aplikację?

Próbowałem i nadal jest to samo, a jakiego masz androida?

Ja mam 6.0, bo niestety Huawei Y6 II na więcej nie ma co liczyć.

A widzisz, a może to być spowodowane np tym że mamy różne androidy?

Myślę, że może to być tym własnie spowodowane.

No właśnie :slight_smile: i wyjaśniliśmy to. Dzięki wielkie za pomoc i dyskusję. Pozdrawiam :wink:

1 polubienie