Pytanie o procesor i mobo (AMD; AM2+)

Witam serdecznie,

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-M61SME-S2 i procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.11Ghz. Kilka lat ten zestaw już ma :). Chciałbym wymienić procesor ze względu na niską - dla moich zastosowań - wydajność. Jako, że moje mobo obsługuje podstawkę AM2 (po aktualizacji biosu AM2+), a chciałbym zainwestować w większą liczbę rdzeni mój typ padł na AMD Athlon II X3 450 (ze względu na 3 rdzenie, dobre taktowanie, no i współpracę z AM2+). I tu zaczynają się schody, ponieważ w specyfikacji płyty głównej nie widnieje ten model, a Athlon II X3 445 (lista procesorów). Chciałbym więc zapytać czy ten procesor (450) będzie pasował? Jeżeli nie ten, to który byście polecili (3-4 rdzenie pod AM2/AM2+), bez wymieniania płyty głównej. Zależałoby mi też na dość niskim poborze prądu (nie przekraczajmy tych 95W).

Pozdrawiam :wink:

Żaden proc na AM3 nie będzie działać na tej płycie (N/A), najmocniejsze co teraz możesz dostać to X4 9550 z ‘‘odzysku’’:

http://allegro.pl/czterordzeniowy-pheno … 06166.html

I musisz mieć wgrany bios F9.

No właśnie to mnie zastanawiało. Bo gdzieś czytałem, że możliwie będzie działać.

hmm, wolałbym jednak coś ze sklepu z gwarancją , może jakieś inne propozycje? Chociaż wiem, że pod AM2/+ ciężko dziś cokolwiek dostać tym bardziej ze sklepu…

No jak mówiłem, mam najnowszy bios wgrany (F10A)

w sklepach już nie dostaniesz nowego procka pod am2+, a jak już będzie to cena z kosmosu… Możesz zaryzykować i wstawić tego procka do niej, najwyżej będzie wyświetlać ze nie rozpoznało procesora ale uruchomić się uruchomi :slight_smile:

Kupiłem AMD Phenom X3 8450 2.1 Ghz

Teraz, czy ktoś mógłby doradzić w jaką kartę graficzną mógłbym się zaopatrzyć :? ?

Tzn. widzę rozpiskę od Gigabyte stąd, ale nie rozpoznaję tych nazw modelu np. GV-NX55128DP… czy ktoś bardziej wtajemniczony mógłby pomóc mi wybrać jakąś Nvidię, na której da się chociaż na minimalnych detalach pograć w nowsze gry (Wiedźmin 2 ![-o<

Obecnie mam GeForce 7300 GT, 256mb …

Z góry dziękuję :slight_smile:

Ile masz kasy na to ?i jaki masz zasilacz :P?

ile kasy masz na tą kartę graficzną? będzie łatwiej coś dobrać…

Zasilacz 400W, kasy no tak do 150zł nie więcej…

za taki papier raczej nie kupisz grafiki pod wiedzmina 2 :stuck_out_tongue: może jakiś używany 9600gt

A jak marka i model?

I jak poprzednik powiedział, to trochę mało. :wink:

No mówię, że używaną… :slight_smile: ale żeby pasowało pod moje mobo… a pod wiedzmina 2 na minimalne detale :stuck_out_tongue:

edit.

Nie mam teraz dostępu, ale już z zasilaczem sobie poradzę. Może ktoś rozszyfrować te nazwy modeli w spisie do płyty głównej od Gigabyte i polecić coś?

Jeśli nie to w niedalekiej przyszłości po prostu wymienię mobo i od razu grafikę. Ale póki co proszę o pomoc.