Pytanie o procesor i zasilacz

(system) #1

Czesc

Mysle nad wymiana mojego procesora z Inter celerion Dual core 1,6 ghz na Pentium4 dual core tak ze 2,6 ghz i teraz moje pytanie mam zasilacz 400 W Qoltec

czy on uciagnie P4 DC ? nie mam zamiaru sie bawic w OC

sprzęt będzie posiadał konfiguracje

P4 DC 2,6 ghz

nVidia 8500GT od Giagabyte 512mb

DDR GoodRAM 2 gb

plyta glowna Gigabyte GA-945GZM-S2 (jest naklejka supports intel core 2 duo ale ja sie waham czy mi P4 wejdzie, http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... s2_30.html oraz http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... s2_30.html)

HDD SAMSUNG HD502HI on ma cos 5400 rpm

Nagrwyarka dvd/cd +/- (multi + lightscrible ) od smsunga

I tez P4 moze miec seryjny wentylator.

(stanek.94) #2

jak pociągnął dual cora to chyba poradzi sobie też z p4

(Mskitek) #3

N/A oznacza niedostępny/nie dotyczy czyli jak widzisz najmocniejszym Pentium Dual Core jaki wsadzisz jest E2220 i będziesz musiał zaktualizować BIOS do wersji FI, a jeżeli nie chcesz aktualizować BIOSU to E2200 działa na BIOSie FH, to ten który obsługuje również Twój procesor. (Celeron Dual-Core E1200)

Co do C2D:

Zasilacz Qoltec jest na czarnej liście. Nie jest dobrym zasilaczem, trzeba by go wymienić np. na Delta 400W.

(system) #4

nom dzieki wszystke moje teorie sie potwierdzily

zasilka do wymiany

plyta najlepiej tez

i procesor

a tak gdybym wsadzil tego P DC 2,4ghz to on by to uciagna czy nie bo z tym nie mam problemu pozatym ze poc ma 68 w stresie

a jak jeszcze moge czy plyta glowna blokuje/spowalnia mozliwosci grafiki?

(Michal Kolatek) #5

Q-Tec jest na czarnej, Qoltec to produkcja Huntkeya, ale pewnie ma słabą linię +12V, a mocną +5V (większość Qolteców jest oparta o stare konstrukcje), czyli pasuje bardziej do np Athlona XP i Płyty na Via KT400. grzesiek218 , jak masz możliwość to zrób zdjęcie tabliczki na zasilaczu lub podaj ile A jest na liniach 3,3/5/12V.

Jak ma ze 20A na +12V to pociągnie.

Płyta nie blokuje, sama grafika jest słaba, nie patrz że ma 512MB czy DX10, bo vram ma pewnie ddr1/2, a gpu się nadaje do starych gier i filmów hd.

(system) #6

tutaj macie te foto

nie wiem teraz mnie nie bedzie na kompie odpisze ok 20 - 21

tylko ze na samym dole pisze Made in china i to teraz nie wiem czy on jest cos wart ...

a i to jest 420 W sorki za blad

-- Dodane 03.01.2010 (N) 16:11 --

to znaczy wiesz ta konfiguracja ogarnia mi left 4 dead ktory potrzebuje P4 3,0ghz

ja tam nie chce sie klocic czy cos ale w l4d, crysisa, tf2, hl lost coast, hl dm to we wszystko pogram i mnie to odpowiada

a na YT mozna zobaczyc jak kolo gra w gta 4 na 8500 co prawda do jakosci to daleko ale gra :smiley:

ale czekam na posta Tobi jak z to zasilka bo jak bym sobie dolozyl do niego P4 dc 2,2 to by naprawde dobrze by wszystko "szlo"

-- Dodane 06.01.2010 (Śr) 17:21 --

jak co to juz jestem

czekam na odpowiedzi