Pytanie o procesor

Jaka płyta główna? Czy ma złącze M.2?

Płyta główna MSI A320M Gaming Pro

https://www.komputronik.pl/product/451636/adata-sx6000-m-2-nvme-pcie-128gb.html Będzie Pan zadowolony :slight_smile:

Oj Czuję się staro :stuck_out_tongue: a jest też nieco tańszy ??:smiley:

Jasne, też jest dobry: https://www.komputronik.pl/product/460723/wd-green-ssd-3d-nand-m-2-120gb.html

bedzie mozna laczyc hhd z ssd??:slight_smile:

Będzie zadowolony jak zmieści na nim coś więcej niż tylko system.
Ja mam 240GB i upchałem na nim aż dwie gry.
Kupowanie SSD po to żeby programy instalować na HDD mija się z celem bo co że system uruchomi się o 5 sekund szybciej jak cała reszta softu będzie dalej na HDD…

Nie powiedziałem, żeby kupił SSD ZAMIAST HDD :wink: Tylko, żeby na nim był system postawiony. A jeśli chce zacząć od HDD, to żeby przy okazji upgrade pomyślał o tym.

Nie, te dwa dyski pracują niezależnie od siebie, na SSD instalujesz system i programy, na HDD trzymasz dane.

dobrze a to trzeba przy tym podlaczenia trzeba podpiąć jakieś kable ??

Zaproponowałeś SSD 120GB.
Pytam zatem, czy to tylko na system?
Zdajesz sobie sprawę że na 120GB zainstalujesz system i jedną, może dwie gry?
Skoro autor chce dedykowaną grafikę to planuje zapewne grać.

Sata + zasilanie z zasilacza, chyba że to M2 lub PCI-e, wtedy tylko wtykasz w odpowiedni slot.

Przy wyborze SSD pamiętaj żeby był dość pojemny.
Windows to około 20GB ale nie zapominaj że gry obecnie ważą po 20-30GB albo więcej.

Wiem, że blaszak powstaje w celu grania, nie mam co do tego wątpliwości. Chodzi jedynie o przeznaczenie obu rodzaju dysków oraz że zabawa przy uwzględnieniu obu będzie jeszcze lepsza. Nie mówię, że ma instalować gry na SSD, bo tam ma być system i programy. Tylko że całość będzie działała szybciej :roll_eyes:

już się pogubiłem się w odpowiedziach:P narazie chcę być na zintegrowanej a potem przesiadka na dedykowaną :slight_smile: ssd może być na system i na jedną gre którą częściej gram

to na system ssd zaintaluje :))

Dla samego systemu, a gry wtedy na HDD?
Przerabiałem to, gry są największymi programami i to dla nich, dla szybkiego ich uruchamiania, ładowania używanych przez nie danych SSD ma największe znaczenie.
Wydawanie kasy na SSD tylko po to żeby system wystartował 5 sekund szybciej podczas gdy reszta dalej będzie zamulać to głupota.

BTW, przy win7 różnica była kolosalna, obecnie przy win10 różnicy aż takiej nie widać, po przesiadce na SSD system startuje dosłownie 5 sekund szybciej, w grach różnicy nie widzę, musiałem się natomiast pozbyć wszystkich poza dwoma w które gram najczęściej, ot takie korzyści z przesiadki z 1TB HDD na 240GB SSD.

no własnie mam system windows 10 do zaintalowania to co lepiej nie kupować ssd??

Obejdzie się, kup HDD 1TB na początek a potem jak już zainstalujesz dedykowaną grafikę możesz opcjonalnie dozbierać sobie na SSD ale obecnie 120GB to mało więc myśl wtedy o większym, jak grasz to 240GB będzie minimum.
Sam zresztą zobaczysz ile zajmie ci system z resztą oprogramowania.

a mam jeszcze pytanie bo ten ryzen 3 2200g jest zintegrowana grafika pójdzie na moim monitorze ??samsung syncmaster 933sn 18,5 cale
Mój monitor ma tylko wejście VGA

Nie głupota, jeśli masz ograniczony budżet. Różnica i tak jest bardzo duża, a działanie na samym HDD to głównie powód do frustracji. Po kiego grzyba kupować nowego kompa, który będzie się zachowywał jak stary? Rozumiem podejście pccmasterrace, gdzie liczą się już cyferki. Przejście gier na samo SSD też przerobiłem, komfort jest większy. Błagam jednak, nie wciskaj kitu, że obejdzie się, bo gdyby mi ktoś powiedział, żebym od tego dysku zaczął, to przez 1,5 roku nie męczyłbym się.

1 polubienie